Aký matrac si zaobstarať?

Veľa zákazníkov hľadá inšpiráciu pre kúpu nového matraca všade možne - v kamenných predajniach, u svojich známych i na rôznych internetových fórach. Ponúkame trochu jednoduchšie riešenie: prehľad najobľúbenejších matracov Tropico, a to vrátane najpredávanejších rozmerov.

Aké matrace majú zákazníci najradšej?

Čo sa týka partnerských matracov, vedie Calipo s masážnou 7-zónovú profiláciou a rozdielnou tuhosťou ložných plôch. V závese za ním je vlajková loď Tropico, luxusný model Nicol, ponúkajúci vysoký komfort spánku a tvarovú stálosť po celú dobu svojej naozaj dlhej životnosti (10 - 20 rokov). Ekologickejšie ladení zákazníci volia BIO matrac Aroma Visco, ktorý zaručí maximálny komfort spánku aj maximálnu šetrnosť k životnému prostrediu.

Dlhodobým bestsellerom v kategórii matracov pre teenagerov je Xena Trio, kompaktný sendvič s jadrom z odolnej studenej HR peny s voľbou tuhosti otočením - strana HARD má dokonca nosnosť až 130 kg! A aký matrac pre zvyšok rodiny? Family alebo Maxi. Family je moderný matrac, ktorý zaujme svojou jednoduchosťou a schopnosťou pomáhať riešiť vznikajúce problémy s chrbtovým svalstvom u širokého spektra zákazníkov, zatiaľ čo komfortné Maxi s anatomickým tvarovaním minimalizuje riziko zlej voľby tuhosti matraca a je vhodná aj pre páry s rozdielnymi požiadavkami na tuhosť lôžka.

A rozmery?

Spoločnosť Tropico samozrejme ponúka voľbu vyrobenia matraca na mieru, ale najvyhľadávanejšie sú rozmery matracov 90x200, 160x200 a medzi veľmi obľúbené patria aj 140x200 a 180x200. Všeobecným pravidlom je, že matrac by mal byť približne o 10 cm dlhší, než aká je Vaša výška - bežne volená šírka pre komfortný spánok je 80 alebo 90 cm, čo môžete vidieť aj u oboch najpredávanejších rozmerov (90x200 a 160x200).