Čo robí spáľnu skutočne luxusnou?

Luxus nie je len o zlatej farbe či obložení. Luxus si môžete dopriať jednoducho aj vy, s trochou striedmosti, čistoty a kvalitných materiálov. A kde si ho v domácnosti dopriať najviac? Predsa v spálni, kde trávite tretinu svojho života. Zariaďte si spálňu podľa našich rád a zaručujeme vám, že svojim luxusným nádychom omámi nielen vás.

Na prvý pohľad

Či je luxusná alebo nie zhodnotí návšteva spálne v priebehu niekoľkých sekúnd. Môže za to ľudský zmysel, ktorému sa spálňa odhalí ako prvá. Zrak vie byť ľahko oklamaný, teda spálňa môže pôsobiť nadštandardne vysokou hodnotou, aj keď to nemusí byť úplne pravda.

1) Farba

Ako docieliť kráľovského vzhľadu? Zvoľte neutrálne farby a kombinujte ich v menšom množstve s jedným, maximálne s dvoma farebnými odtieňmi.

Napríklad biela spálňa so zlatisto hnedými efektmi je ukážkovým príkladom. Ďalšie neutrálne farby sú šedá, béžová či krémová.

2) Poriadok a čistota

Máte naozaj hodnotne vybavenú spálňu? Ani spálňa za milión nebude pôsobiť vznešene, ak sa zmieta v obrej vrstve špiny a prachu.

Miestnosť nemusíte upratovať každú voľnú chvíľku. Existuje niekoľko šikovných trikov, ako si doma ľahko udržíte poriadok! Držte sa ich a máte postarané.

3) Dekoračné predmety

"Menej je niekedy viac." V tomto prípade je to mnohonásobná pravda. Vyberte len pár umeleckých skvostov, ktoré podčiarknu jednoduchosť a jedinečnosť spálne. Izba je určená predovšetkým pre spánok a odpočinok, nemala by preto hýriť obrovským množstvom rozptyľujúcich predmetov.

Na prvý dotyk

Skutočný luxus nespoznáte obyčajným pohľadom! O prepychu spálne vás presvedčí iba a jedine dotyk. Neopísateľný a blažený komfort, ktorý prináša taká spálňa, musíte pocítiť na vlastnej koži.

1) Matrac

Matrac sa síce schováva pod plachtou a zostáva ľudskému oku skrytý, ale neradujte sa, že na ňom smiete ušetriť. Práve naopak! Veľakrát stačí jediné zaľahnutie na daný matrac, aby ste vycítili, či budete spať ako na nebeskom obláčiku alebo v drevenej truhle.

Obstaranie matraca určite nepodceňujte! Spánkom strávite zhruba tretinu svojho života, takže si luxusný matrac doprajte. Investícia doň sa vám mnohonásobne vráti na vašom zdraví.

TIP: Zaobstarajte si chránič matraca, ktorý absorbuje nečistoty, baktérie a iné škodlivé mikroorganizmy. Správnym ochranným matracom predĺžite jeho hygienickú životnosť.

2) Prikrývka a vankúš

Set prikrývky a vankúša si vyberajte podľa vlastností a materiálu. Preferujte sady s termoregulačnými vlastnosťami. Celoročné periny sa prispôsobia vašej teplote v lete a v zime vás príjemne zahrejú. Budete vďaka nim spokojne spať celý rok.

3) Obliečky

Opäť záležitosť luxusného dotyku. Obliečky sa neschovávajú a naopak celej spálni spolu s posteľou dominujú. Hrajú teda svoju úlohu aj pri pohľade. Luxusné obliečky by mali byť vyrobené z prírodných materiálov. Ľanové či saténové vás určite maximálne uspokoja.