Veľkosť matraca ovplyvňuje kvalitu spánku. Poradíme vám, aké rozmery vybrať

Pavlu trápila nespavosť, takže si kúpila nový kvalitný matrac. Ten mal s jej problémami zatočiť. Aj napriek tomu sa Pavla ráno budí bez energie a s bolesťami. Pri zaobstrarávaní nového matraca totiž zabudla vziať do úvahy aj jeho správne rozmery.

Práve veľkosť matraca totiž hrá veľkú úlohu v tom, či sa vyspíte pohodlne. Lenže ľudia zvyčajne veľkosť matraca neprispôsobujú svojej výške, ale rozmerom postele. A to je chyba. V krátkej posteli s nedostatočne dlhým matracom sa totiž dobre nevyspíte nikdy.

Správne rozmery matraca ovplyvňuje výška

Ako sme už naznačili, pri nákupe matraca rozhoduje o jej dĺžke vaša výška. Matrac by mal byť aspoň o 20 centimetrov dlhší , ako ste vy.

Pavla, ktorá meria 178 centimetrov, by preto mala siahnuť po matraci minimálne 200 centimetrov dlhom. Odporúčaná šírka matraca potom činí 90 centimetrov . Ak kupujete matrace pre páry , nenechajte sa zlákať tým, že nepotrebujete toľko miesta. Doprajte si dostatok priestoru na spánok a vždy kupujte dvojmatrac široký minimálne 180 centimetrov.

Optimálna výška matraca je potom od 18 do 20 centimetrov. Presné číslo závisí na vašej váhe. Čím viac kíl máte, tým vyšší matrac potrebujete.

Dlháni ocenia matrace na mieru

Pretože v posteli trávite približne tretinu svojho života, oplatí sa do nej investovať. Ak ste teda teraz zistili, že máte malú posteľ aj matrac, odporúčame vám ich vymeniť za väčšie, ktoré pre vás budú dostačujúce. Zúfať nemusíte ani v prípade, že ste vyšší a nevystačíte si so štandardne predávanými rozmermi postelí a matracov. Jednoducho si ich nechajte vyrobiť na mieru.

Ak hľadáte inšpiráciu v tom, aký matrac vybrať, pozrite sa na naše aktuálne najpredávanejšie modely. Kúpite ich za výhodnú cenu a v rozmeroch, ktoré si zvolíte.