Vianočná výzdoba spálne - ÁNO aj NIE

Cez Vianoce zdobíme obvykle obývaciu izbu a kuchyňu, v ktorých trávime najviac času a kam pozývame návštevy. Prepadnite čaru Vianoc ešte viac a vyzdobte si aj spálňu! Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi a vyzdobte ju vkusne!

V prvom rade nikdy nezabúdajte, že spálňa je miestom odpočinku a regenerácie. Mali by ste sa v nej cítiť nanajvýš komfortne a poskytnúť svojmu unavenému telu kvalitný spánok. Toho totiž ani tou najlepšou vianočnou výzdobou nedocielite.

Uistite sa teda najprv, že vo vašej spálni máte všetko potrebné k pohodlnému spánku, od kvalitného matraca, cez pohodlné periny, až po príjemné obliečky. Máte to? Výborne! Tak poďme zdobiť. :)

Svetielka

ÁNO:

Drobné a jednofarebné led svetielka vytvoria vo vašej spálni útulnú a romantickú atmosféru Vianoc. Ozdobiť si môžete napríklad okná alebo čelo postele. Môžete si tak dopriať nielen skrášlenie interiéru, ale zároveň aj urobiť svoje milostné chvíľky nevšednými.

NIE:

Blikajúce a farebné svetielka nie sú pre výzdobu spálne vhodné. Vaša spálňa by mala pôsobiť upokojujúcim dojmom. Dajte si teda pozor, aby ste sa neocitli v kasíne z Las Vegas. Taká blikajúca pestrofarebnosť spánok skôr ruší. Nezabúdajte tiež, že nech máte svetielka akékoľvek, pred spánkom ich vyberte zo zásuvky. Elektronika by všeobecne v spálni nemala mať svoje miesto.

Obliečky

ÁNO:

Obliečky v rôznych farebných variantách s motívmi vločiek, sobov a hlásajúcich vianočných nadpisov dodajú vašej posteli ten pravý vianočný šmrnc. Pri každom zaľahnutí si tak pripomeniete čaro a krásu vianočných sviatkov. Ak také obliečky nemáte, darujte si ich napríklad ako vianočný darček pod stromček.

NIE:

Nezabudnite na kvalitu materiálu! Aj tie najkrajšie vianočné obliečky sa vám môžu rýchlo sprotiviť, ak vám budú nepríjemné na dotyk. Akurát tým docielite to, že sa pod perinu tešiť nebudete. A to predsa nechcete! Takéto pocity ani k Vianociam a príjemnému spaniu nepatria. Vyberajte teda dôkladne!

Kvety

ÁNO:

Vianočný stromček patrí spravidla do obývačky. Nie je však povedané, že si nemôžete ozdobiť tiež svoje milované kvety v spálni. Naopak! Je to skvelá príležitosť, ako im prepožičať nový vzhľad a urobiť z nich živé vianočné ozdoby. Zdobiť môžete kvetináče napríklad jemnými reťazmi či zapichnúť do hliny snehuliaka na paličke. Fantázii sa v tomto prípade medze nekladú.

NIE:

Kvetina zvaná Vianočná hviezda je typickou a veľmi obľúbenou vianočnou ozdobou domácností, ale v spálni by svoje miesto mať rozhodne nemala! Jej červená farba totiž pôsobí veľmi dráždivo, je jedovatá a je doslova rajom pre bakteriálne choroby.