10 slávnych filmových spální

Máte radi filmy? Tak sa s nami vydajte do spální zo známych svetových filmov. Síce z nich nespoznáme, aké rošty alebo matrace majú hrdinovia vo svojich posteliach, ale možno získate inšpiráciu, s akým filmom stráviť budúci daždivý večer - najlepšie samozrejme v posteli.

Čierna labuť

Spálňa hlavnej hrdinky filmu, baletky Niny, vyzerá ako detská izbička. Nina si síce plní svoje detské sny, ale nevinná už dávno nie je. My jej matrac tipujeme na klasický pružinový.

Denník Bridget Jonesovej

Bridget Jonesová vo svojej veľkej posteli trávi veľa času. A spoločnosť jej zvyčajne robí malé sebavedomie, jej denník, jedlo a telefón. A samozrejme obrovské lôžkoviny - tiež by sa nám z nej nechcelo.

Absolvent

Scény z izby, v ktorom sa mladý Ben schádzal s pani Robinsonovou, vošli do dejín filmu. Najznámejšia je tá, kedy si Anne Bancroft navlieka pančuchy. Posteľ, v ktorej spolu ležia, je síce príjemná na romantický večer, ale na trvalé spanie vo dvoch to v nej úplne nevidíme.

Sex v meste

Carrie Bradshaw toho vo svojej spálni zažila veľa. V jej posteli sa vystriedalo veľa mužov, na časť z nich by však Carrie radšej zabudla. Spálňa Carrie je veľká, romanticky zariadená a v rýdzo americkom štýle.

Raňajky u Tiffanyho

Holly v podaní Audrey Hepburn si vo svojej vysokej a nadýchanej posteli rada prispí. Ak sa teda zrovna neponáhľa na raňajky u Tiffanyho. Oceňujeme klapky na oči!

Postřižiny

Keď Magda Vášáryová v úlohe pani správkyne spadla z komína a musela mať pokoj na lôžku, jej muž bol šťastný, že sa o ňu konečne bude môcť starať. Filmová spálňa je v prísne dobovom štýle - masívna drevená posteľ, bohato vypchaté periny, biele lôžkoviny. A pozor - aj s lampičkami na čítanie!

Kolja

V podkrovnom byte Františka Louky leží matrac na zemi. To však ženským návštevám ani samotnému Koljovi vôbec nevadí. Za nás ale takú spálňu rozhodne neodporúčame ;-)

Vesničko má středisková

V spálni v dome Otíka sa schádzajú milenci v podaní Libušky Šafránkovej a Jana Hartla. Otík je medzitým v kine a keď sa na zemi objavia príčesky, musí Otík prisahať... Podobne ako v Postřižinách, aj tu máme spálňu tradičnú a s masívnou drevenou posteľou - len o poznanie skromnejšia.

Na samote u lesa

Zdeněk Svěrák nakrútil film podľa skutočných udalostí. Vo filme si potom sám zahral s Danielou Kolářovou. Posteľ, na ktorej sa obaja snažia vyspať, odporúčame jednoznačne vymeniť! Aj na chalupe sa má spať zdravo - aj keď sa potom možno neužije toľko zábavy.

Ecce homo Homolka

Scéna z filmu o rodine Homolkových, v ktorej otec z naštvania v spálni rozhadzuje periny, aby ich potom znovu pracne stlali, je nezabudnuteľná.

Dnes už väčšinou v spálňach toľko prikrývok a dečiek nenájdeme, ale keď ich porovnáme s modernými spálňami, ktoré často zároveň slúžia aj ako obývačka alebo jedáleň, možno to malo niečo do seba, no nie?