4 tipy, ako po lete plnom dovoleniek prežiť náročný september

Aj keď dospelí nemajú tak ako deti voľno celé 2 mesiace, obvykle i oni mávajú cez leto voľnejší režim. A v septembri potom mnohých z nich čaká náročný stret s realitou. Nebojte sa, poradíme vám, ako prvý jesenný mesiac prežiť v zdraví.

1. Stanovte si priority

V septembri sa na vás navalí kopa úloh a vecí, ktoré treba vybaviť, ktoré ste v lete odsunuli na neskôr. Keď si ich rozumne rozdelíte, postupne sa nimi zvládnete prehrýzť. Aby ste na nič dôležitého nezabudli, spíšte si zoznam všetkých úloh.

Teraz si vyberte 3 najnaliehavejšie alebo najdôležitejšie úlohy a naplánujte si ich ako kľúčové na tento týždeň. Viac úloh si nedávajte, zbytočne by ste sa na seba hnevali, že ich nestíhate. Úlohy si zaznamenajte do diára a naplánujte si, ktorý deň ich splníte.

2. Doprajte si odpočinok

Zbytočne to s pracovným nasadením hneď na začiatku nepreháňajte. Prechod z voľného režimu na 100% výkon vám len uškodí. Víkendy si neplánujte len pracovné, ale nechajte si i čas na relaxáciu.

Nezabúdajte na pravidelný 8 hodinový spánok. Odpočinutý človek lepšie zvláda problémy a len tak niečo ho nevykoľají. Je tiež odolnejší voči chorobám a stresu.

3. Nájdite si niečo, na čo sa budete tešiť

Pomyslenie na to, že prvú ďalšiu väčšiu dovolenku budete mať až na Vianoce, môže slabšie povahy rozosmutnieť. Preto si zámerne plánujte udalosti, na ktoré sa môžete tešiť. Dni v práci tak budú hneď o niečo príjemnejšie.

Doprajte si napríklad trochu rozptýlenia cez víkend. Na jeseň je všade mnoho vinobraní, tak na jedno z nich zájdite. Záleží len na vás, čo máte radi - urobte si výlet na hrad alebo si kúpte lístky na koncert.

4. Myslite pozitívne

Aj keď niečo nevyjde, skúste si z toho nerobiť ťažkú hlavu. Príslovie, ktorá hovorí, že všetko zlé je na niečo dobré, je totiž pravdivé. Skúste si to vždy v problémových situáciách pripomenúť a premýšľajte, kde sa skrýva to pozitívne.

A spomeňte si ešte na jedno príslovie: Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť horšie. Predstavte si, že v práci urobíte chybu a šéf vám to vytkne. Keby sa ale chybná zákazka dostala až ku klientovi, je to omnoho horšie.

Dobre sa vyspíte len na kvalitnom matraci

Poriadny odpočinok je behom náročného septembra skutočne dôležitý. Pokiaľ sa však budíte celí dolámaní, o posilňujúcom spánku vôbec nemôže byť reč. Radšej zavčas investujte do kvalitného matraca.

Kúpte si obľúbený matrac Xena Trio, ktorý je vyrobený z ľahkej a húževnatej studenej peny. Preto poskytuje 2 krát väčšiu podporu tvarovej stálosti a je omnoho komfortnejší. Naviac sa vďaka priečnej perforácii perfektne prispôsobí vášmu telu.