Hýčkajte si partnerský vzťah aj behom spánku

Kvalitný vzťah väčšinou nespadne len tak z neba a je potrebné sa oň starať. Ideálna chvíľa je večer pred zaspaním. Prečítajte si naše 3 tipy, ako vzťah jednoducho upevniť

Spoločné zaspávanie je fajn

Ak je to možné, choďte s partnerom spať v tú istú dobu. Má to 2 veľké výhody:

  • jeden druhého neruší napríklad sledovaním televízie,
  • máte pred spaním ešte čas na seba navzájom.

Nemusí ísť vždy len o milovanie. Držte sa za ruky alebo sa objímte. Práve telesný dotyk je veľmi dôležitý, pretože vyplavuje hormón lásky oxytocín. Podľa psychológov dokáže 8 objatí denne vylepšiť každý vzťah.

Vôbec nevadí, že nebudete s partnerom spať celú noc prepojení ako dvojice v hollywoodskych filmoch. Pár spoločných chvíľ večer postačí, potom si pokojne ľahnite na svoju polovicu postele.

Doprajte si čas na hovor

Po príchode z práce obvykle rýchlo riešite večeru a úlohy s deťmi. Nezabudnite si však urobiť čas na partnera aspoň večer pred spaním a zistite, aký mal deň on.

Pravidelná komunikácia je veľmi dôležitá. Nezačínajte však pred spaním hovor na zásadné a taktiež konfliktné témy. Tým by ste si zaspávanie len pokazili.

Zahoďte škaredé oblečenie

Spíte v roztrhanom tričku, ktoré sa už nehodí ani "na doma?" Tak na to rýchlo zabudnite a tričko radšej roztrhajte na handry.

Ak chcete pre svojho partnera zostať príťažliví, myslite aj na to, v čom chodíte spať. Neznamená to však, že si napríklad ženy musí hneď kupovať nepraktické saténové košieľky. Na každodenné spanie postačí slušné pyžamo a nočnú košeľu z priedušnej bavlny.

Obstarajte si matrace v rovnakej výške

Spoľahlivým zabijakom večerného túlenia je výškový rozdiel medzi matracmi. Muži majú radi pevnejšie matrace, ženy zase často ležia radšej na mäkkom. Kvôli tomu má každý partner iný matrac a potom vznikne výškový rozdiel.

Chytrým riešením sú partnerské matrace. Z každej strany majú inú tuhosť, takže si vyberú obaja partneri. Ideálny je napríklad český matrac Regent z visco peny s 5 anatomickými zónami.