Na Veľkú Noc si vyzdobte aj spálňu!

Kraslice, barančeka alebo čokoládového zajačika majte tradične pripraveného v kuchyni, do spálne vskutku nepatria. Napriek tomu existuje hneď niekoľko lichotivých doplnkov, ktoré dodajú spálni ten správny veľkonočný šmrnc a ako zázrakom pozdvihnú vašu náladu. Ktoré to sú?

Kvety

K Veľkej noci neodmysliteľne patrí jar. Matička príroda sa pomaly prebúdza a všetko živé okolo nás začína krásne rozkvitať a sfarbovať sa. Privítajte prvé jarné dni aj u seba v spálni!

K navodeniu jarnej atmosféry nesmú chýbať farebné a veselé izbové rastliny. Zabudnite na variantu umelých kvetov. Nevoňajú a s jarnou náladou nemajú nič spoločné, naopak pôsobia väčšinou pochmúrne a smutne.

Obávate sa, že pod vašim dohľadom neprežije ani kaktus? Kúpte si napríklad jeden druh rastliny a zapamätajte si, akú údržbu potrebuje. Určite starostlivosť o jeden druh zvládnete. :-)   Náš tip: Kvietky budú cez sviatky dopĺňať jednoduché veľkonočné postavičky v podobe drevených zápichov do kvetináčov.

9515-jedla-dekorace

Záclony a závesy

Biele záclony s motívom drobných kvietkov alebo veľkonočných symbolov sú v spálni veľmi slušivým doplnkom. Miestnosť sa lusknutím prsta zvelebí a navyše bude pôsobiť čistým dojmom. 

Rovnako okázalé sú jednoliate farebné závesy alebo závesy s jemným vzorom, napríklad s tenkými prúžkami. Ste s doterajšou záclonou alebo závesom spokojní? V tom prípade nezostáva nič iné, ako ich v rámci jarného upratovania vyprať a nechať v okne znovu zažiariť.

Obliečky

Posteľ je obvykle prvé miesto, kde pri príchode do spálne spočinie náš zrak. Obliečky preto zohrávajú zásadnú úlohu a ovplyvnia celkový dojem nielen postele, ale aj celej spálne.

Nehýrite nadšením pre veľkonočné motívy a príde vám zbytočné utrácať za obliečky, ktoré sa bude vynímať len raz za rok? V takom prípade vyberajte motívy, ktoré môžete použiť kedykoľvek inokedy počas roka. Osloviť vás môže napríklad motív rozkvitajúcej lúky.

9514-povleceni