Prejedli ste sa zemiakovým šalátom a nemôžete spať? Poradíme vám, ako Vianoce prečkať v zdraví

Bez poriadnej hostiny by neboli Vianoce Vianocami. Lenže veľa ľudí nepozná správnu mieru a čas od času to preženú. Potom ležia večer v posteli s boľavým bruchom a nemôžu zaspať.

Prvá pomoc pri prejedení

Ak ste sa neudržali a prejedli, máte 2 možnosti:

  • uvarte si čierny horký alebo medovkový, mätový a harmančekový čaj,
  • oblečte sa a choďte na večernú prechádzku.

Ak sa vám nechce z postele do zimy vonku, zostaňte doma a skúste upratať napríklad okolo stromčeka. Fyzická aktivita naštartuje metabolizmus, ktorý nadbytočné jedlo rýchlejšie strávi.

Aby sa nepríjemná situácia už neopakovala, máme pre vás niekoľko rád, ako zvyšok sviatkov prečkať v zdraví.

Maškrtenie pri rozprávkach si odpustite

Uvelebíte sa do kresla, zapnete rozprávku v televízii a prisuniete si tácku so sladkosťami. Zaujato sledujete dej a ako príbeh skončí, tácka je prázdna. Tak takto by trávenie sviatkov rozhodne vyzerať nemalo.

Pečivo si samozrejme môžete dopriať, ale nikdy ho nejedzte bezmyšlienkovite. Naopak si ho vychutnajte a uvidíte, že nebudete potrebovať zjesť naraz celý tanier.

Na návštevu nechoďte hladní

Ohľadom sladkého pre vás máme ešte 2 užitočné rady. Pred tým, než sa vôbec pustíte do ochutnávanie sladkostí, sa napite vody alebo nesladeného bylinkového čaju. Čiastočne sa zasýtite a tiež si lepšie uvedomíte, ako je cukroví sladké.

Hora sladkostí na vás čaká aj na návštevách. Preto na ne nikdy nechoďte hladní. Patrí sa ochutnať, ale myslite na to, že doma máte vlastných cukroviniek dosť.

Kvalitný matrac je tiež dôležitý

Pre kvalitu spánku je dôležité nielen to, čo jete, ale tiež na čom spíte. Práve povianočné výpredaje sú vhodnou dobou na nákup nových matracov. Vyberte si napríklad najobľúbenejší český matrac Tropico - model FOX.