Privítajte prvý jarný deň u seba v spálni

20. marca je prvý jarný deň a 18. marca slávime Medzinárodný deň zdravého spánku. Spojte obe udalosti dohromady a vyspite sa do rozkvitnutého jarného rána.

Jar je plná sviežosti, nových vôní a čistoty. Presne taká by mala byť aj vaša spálňa, preto sa inšpirujte a pustite sa do jarného upratovania.

Čo môžete, dajte na deň von

Vyzlečte obliečky a vyveste vankúš a perinu von na vzduch. Pokojne ich nechajte celý deň na slniečku, večer budú krásne voňať a predovšetkým sa zbavíte časti roztočov.

Hneď ráno tiež vyperte poťah matraca. K praciemu prášku pridajte voňavú aviváž, alebo do práčky kvapnite pár kvapiek éterického oleja.

Vyskúšajte prírodné čistenie matraca

Zvýšenú pozornosť venujte tiež samotnému matracu. Na jeho vyčistenie vyskúšajte tajný tip našich babičiek. budete potrebovať:

  • jedlú sódu,
  • sitko,
  • vysávač,
  • levanduľový éterický olej (nie je nutný).

Jedlou sódou v sitku poprášte matrac a nechajte pôsobiť. Sódu môžete zmiešať s pár kvapkami levanduľového oleja, alebo olej naliať do rozprašovača a matrac ním postriekať. Levanduľový olej pôsobí proti roztočom, krásne vonia a má relaxačné účinky. Dávkujte ho ale opatrne - z levanduľovej vône niekoho bolí hlava.

Kým sóda s olejom pôsobia, venujte sa ďalšiemu upratovaniu. Po niekoľkých minútach (pokojne aj pol hodine) matrac vysávačom zbavte všetkej sódy. Bude krásne vyčistený.

Vyrazte na nákupy

Počas starostlivosti o matrac ste určite zhodnotili jeho stav a možno potrebujete nový. Tak prečo jeho obstaranie odkladať? Vyberte si z našej ponuky matracov v akcii.

Ak nový matrac ešte nepotrebujete, ale stav vášho súčasného tiež nie je úplne ideálny, je vhodným riešením topper. Krycí matrac predĺži životnosť súčasného matraca a zlepší jeho hygienické aj ortopedické vlastnosti. V každom prípade si ale urobte radosť novým obliečkami a pri ich výbere sa inšpirujte jarnou paletou farieb:

  • svieža zelená,
  • narcisová žltá,
  • tulipánová oranžová alebo červená,
  • krokusová fialová.