Spoznajte silu lucidného snívania - 1. diel

Zaujímate sa o lucidné snívanie? Alebo ste o ňom naopak ešte nikdy nepočuli? Dnes si vysvetlíme, čo presne vedomé snívanie znamená, obnáša a aké možnosti nám ponúka. V ďalšom článku poradíme, ako si lucidné snívanie podmaniť a ovládnuť. Máte sa na čo tešiť. Teraz čítajte a začnite vedome snívať.

Čo je lucidné snívanie?

Lucidita je stav, keď doslova precitnete vo sne. Môžete svoj sen vedome prežívať a sami určovať, ako sa bude jeho priebeh vyvíjať. Stanete sa pánom svojho snívania!

Vedomé snívanie poznajú bližšie predovšetkým deti. Sú viac otvorené možnostiam, majú lepšiu predstavivosť a nie sú ešte natoľko zviazané všednou realitou. Niektoré deti využívajú svoju luciditu k prebudeniu, iné premieňajú nočné mory v príjemné sny.

Existujú medzi nami výnimky, ktoré lucidné snívanie zažívajú takmer každú noc. Sebauvedomenie a pochopenie, že sníva, je pre takéhoto jedinca však veľmi vyčerpávajúce a môže častejšie pociťovať únavu. Nevykladajte si preto luciditu ako návod pre lepší spánok!

Výhody lucidity

Pamätajte si, že vždy máte všetko pod kontrolou! Zatvorenie očí vo sne vaše snívanie ťahom ukončí a vrátite sa späť do bdelého stavu. Nemusíte sa teda obávať, že by ste vo sne uviazli naveky. :-)

  • Sen sa vyvíja podľa vás!

Príklad: Sen sa odohráva podľa vášho scenára, ale začínate sa trochu nudiť? Prásk! Zrazu si k vám vykračuje sexy náprotivok a o ďalšiu zápletku je razom postarané.

  • Rozhodujete o tom, kde ste!

Príklad: Cvičíte so svojimi bývalými spolužiakmi v školskej telocvični. Prásk! Kúpete sa v mori a "nasávate" slnečné lúče. Premiestňovanie je povolené. :-)

  • Môžete prežiť lucidné snívanie s viacerými ľuďmi!

Príklad: 2 ľudia sa v lucidnom sne skutočne môžu stretnúť a v jeho vedení sa striedať. V sne si tak môžete so svojím partnerom užívať rande snov! Prechádzajte sa spoločne po pláži alebo objavujte iné krásy.

  • Môžete sa do sna znova vrátiť!

Príklad: Určite poznáte ten pocit, kedy sa náhle zobudíte a neprajete si nič iné ako sa vrátiť späť do krásneho sna. Prásk! A ste tam. Existujú techniky, ktoré vás privedú späť "do hry". O tých sa dočítate v ďalšom diele. Počkajte si a zatiaľ zistite, či sa v spálni nenachádzajú predmety, ktoré vás zo snov budia.

  • Nadprirodzené schopnosti dennou rutinou!

Príklad: Chcete lietať? Prásk! A už si spokojne poletujete v oblakoch a cítite sa bytostne slobodne, presne ako lietajúce vtáčiky.