Tentokrát naopak: Ako vydržať celú noc hore

Máte pred sebou dôležitú skúšku a potrebujete sa na ňu učiť až do rána? Nahromadili sa vám úlohy v práci a vám nezostáva nič iné, než ich vybaviť cez noc? Letí vám skoro ráno lietadlo a vy radšej zostanete hore, než aby ste zaspali? Nech už je dôvod vášho ponocovania akýkoľvek, prečítajte si niekoľko tipov, ako získať energiu, ktorá vám vydrží až do rána!

Nespoliehajte sa len na kávu

Súčasťou zdravého životného štýlu je pravidelný spánok. Niekedy ale nastane situácia, kedy skrátka nemôžete ísť spať a potrebujete vydržať hore až do rána. Práca v noci má aj svoje výhody, nikto vás tak často neruší, telefón nezvoní a na internete sa toho tiež veľa nedeje.

Ako to ale urobiť, aby sa vám nezatvárali oči a nepadala hlava na stôl?

  • K večeri si dajte jedlo bohaté na bielkoviny
  • Popoludní si doprajte krátke zdriemnutie
  • Počas noci jedzte semienka, orechy, prípadne ovocie
  • Uvarte si zelený čaj alebo kávu do zásoby
  • Zaistite, aby vám nebolo ani teplo, ani zima

Až ráno odovzdáte všetky úlohy alebo napíšete test, vyspite sa aspoň hodinu a pol. Zvyšok dňa by ste vďaka tomu mali ďalej fungovať. Pripravte sa ale na to, že večer sa vám začne chcieť spať oveľa skôr.

Lampička nestačí, posvieťte si poriadne!

Prečo odjakživa chodíme spať zrovna večer? Pretože spánkový hormón, takzvaný melatonín, sa uvoľňuje v tme. Preto sa nám dobre nespí pri dennom svetle, ani keď u vedľajšej postele svieti lampička.

Keď vás čaká noc plná práce, skúste oklamať svoje telo, aby nevedelo že je večer! Rozsvieťte v byte alebo v dome čo najviac svetiel. Je to síce neekonomické, ale uvidíte, že sa vám bude pracovať oveľa lepšie ako pri svite lampičky alebo dokonca len obrazovky počítača.