Tipy na trendy dekorácie a výzdobu spálne

Zmeny v interiéri, ktorý sa vám opozeral, často vyžadujú nemalé náklady. Našťastie existuje aj jednoduchšia cesta, ako z nudnej spálne urobiť miestnosť s úplne novou atmosférou. Ako na to? Vyberte vhodné dekorácie, ktoré nezruinujú váš rozpočet, a pritom urobia veľa parády.

Na atmosfére spálne záleží

Pri zariaďovaní spálne sa držte myšlienky, ktorá hovorí, že sa má jednať o miestnosť, v ktorej sa budete cítiť pokojne, bezpečne a bude sa vám v nej dobre relaxovať. Preto sa vyhnite nadmiere elektroniky (TV na stene nemá čo robiť, počítač patrí do pracovne alebo obývačky). Tiež nie je vhodné, aby v spálni boli cvičebné pomôcky alebo napríklad kopa nevyžehlenej bielizne. Spálňa by mala byť zariadená striedmo, ale napriek tomu útulne. Inšpirujte sa našimi nápadmi na dekorácie do spálne.

dekorace-loznice

Po prebudení do mäkučkého koberčeku

Nie je nič príjemnejšie, než pri vstávaní spustiť nohy do mäkkého jemného koberca. Kusové koberčeky môžete dať po stranách postele. Najpríjemnejšie sú husté koberce s dlhým vlasom. Zvoliť však môžete aj väčší štvorcový koberec, na ktorý postavíte posteľ. Ďalšou možnosťou je guľatý koberec, ktorý bude ležať v strede miestnosti.

dekorace-loznice

Stena trošku inak

Aj steny spálne môžete oživiť dekoráciami. Obľúbené sú tapety s decentnými motívmi. Tapeta by však mala zdobiť len jednu stenu spálne. Ideálne tú, ktorá sa nachádza za čelom postele. Ak si na tapetovanie netrúfate, môžete zvoliť samolepiace dekorácie do spálne vo forme nálepiek, ktoré môžu byť aj 3D. Parádu urobí aj vhodne zvolený obraz, ktorý by mal odrážať pozitívnu energiu a to, čo si v živote prajete. Útulne pôsobí aj koláž vašich obľúbených fotografií rôznych formátov.

Romantické a nerušivé osvetlenie

Atmosféru v spálni môžete jednoducho zmeniť vhodne zvoleným osvetlením. Zabudnite na bodovky s ostrým svetlom. Stavte na stojacie lampy s textilnými tienidlami, ale aj na stolové lampičky. Nádherne vyzerá podsvietenie postele napríklad LED reťazou. Chýbať samozrejme nesmú sklenené či drevené svietniky so sviečkami.

dekorace-loznice

Vankúšiky a prikrývky

Zásadné zmeny v interiéri dosiahnete výmenou prehozov a prikrývok. Na atmosfére sa rozhodne podpíšu obliečky. Medzi posledné trendy patrí motív rastlín, ktoré zodpovedajú jungle štýlu. Zvoliť však môžete aj konzervatívnejšie jednofarebné obliečky, ktorému šmrnc dodajú dekoratívne vankúšiky. Ich obliečky môžu byť pestrofarebné alebo ladené tón v tóne. Staviť môžete aj na rôzne materiálové spracovanie. Obliečky vankúšikov navyše môžete jednoducho meniť napríklad podľa toho, ako sa strieda ročné obdobie. Matrac s lôžkovinami by mal byť zakrytý prikrývkou. Prikrývka zachytáva usadzujúcu sa prach, a navyše doladí celú atmosféru miestnosti.

dekorace-loznice

Kvety, ktoré krásne vyzerajú a prečisťujú vzduch

Kvety sa do spálne príliš neodporúčajú, pretože v noci spotrebovávajú kyslík. Existujú však aj také, ktoré dokážu celú noc uvoľňovať kyslík a prečisťovať vzduch. Medzi ne patrí napríklad aloe vera alebo brečtan. Kvety môžete postaviť do kvetinového stojana alebo ich zavesiť. Elegantne vyzerajú kvety visiace zo stropu.