V auguste oslavujeme Medzinárodný deň mládeže. Buďte cool a zariaďte svojmu teenagerovi "fááákt hustú" izbu

Opäť sa blíži nový školský rok, zariaďte svojmu puberťákovi izbu, v ktorej bude mať priestor pre zábavu aj učenie. Pýtate sa ako, keď sa mu nič nepáči? Držte sa nášho návodu a určite sa mu zavďačíte! Poradíme vám, na čo nesmiete zabudnúť.

To nejdôležitejšie vám prezradíme hneď na začiatku: HOVORTE SPOLU!

Dospievanie je obdobím, kedy sa človek mení z dieťaťa na dospelého. Je plné vzdoru, zábavy, voľnosti. To pripomína aj Medzinárodní deň mládeže, ktorý sa každý rok oslavuje 12.augusta. K tomuto dátumu sa koná veľa akcií, stretnutí, koncertov, a pod., ktoré poukazujú na problematiku teenagerov - kladnú aj zápornú. Často to totiž s nimi nie je jednoduché - každý chce byť originálny, výnimočný, osobitý.

V tomto smere by sa mala uberať aj izba toho vášho teenagera, preto pri plánovaní prestavby nezabudnite na to najdôležitejšie: hovorte s ním o tom. Spýtajte sa, aké farby sa mu páčia, čo by tam chcel mať, ako by si ju prestavoval. Aj keď to budú šialenosti, pokúste sa mu jeho priania splniť, alebo o tom aspoň diskutuje, vidí svet proste inak. Všimne si, že rešpektujete jeho priania a premýšľate o nich. Tým si získate jeho dôveru, čo nie je v tomto veku práve ľahké.

Nepodceňujte vkus svojho teenagera

Na farbe stien sa rozhodne dohodnite. Nie je nič horšie, ako keď vymaľujete izbu farbami, ktoré sa mu nebudú páčiť. Teenageri majú v obľube sýte farby ako je čierna, zelená, červená alebo modrá. Vôbec sa nebojte ch neobyčajne kombinovať, dajte na jeho vkus - možno vás nové variácie príjemne prekvapia.

Dekorácie vyjadria jeho individualitu

Spomínate si, čo ste mali vo svojej izbe vy? Presne to teraz určite uvíta aj ten váš puberťák. Nie , že by chcel mať na stenách plagát Beatles alebo Rolling Stones, ale svojho obľúbeného speváka či herca má určite tiež. Alebo spoločne vyberte veľkoformátovú tapetu s nevšednou tématikou - skrátka niečo, čo ho bude odlišovať od kamarátov. Keď k tomu pridáte doplnky inšpirované najobľúbenejším koníčkom (šport, film, zvieratá), nepochybne sa mu zavďačíte.

Do veľkej posteli sa zamiluje

Každý teenager trávi v posteli veľa času - či už spaním, odpočinkom, s počítačom alebo učením. Ten váš určite nebude výnimkou, preto mu obstarajte širšiu posteľ (ideálne so šírkou 120 cm), na ktorej sa nebude musieť tlačiť a bez problémov sa mu tam zmestí všetko, čo potrebuje.

V tomto veku je nevyhnutnosťou kvalitný matrac. Je dôležitý pre správny vývoj rastúcej chrbtice a regeneráciu svalov. Z našej ponuky je vhodným modelom napr. Flora s dvomi rozdielnymi tuhosťami. Obľúbený študentský rozmer 120x200 je v súčasnosti v špeciálnej akcii.

Náš tip: Na strop nad posteľou umiestnite tapetu s abstraktnou maľbou nebo farebne vymaľujte – obyčajný biely strop už je dávno „out“.

Vankúšov nie je nikdy dosť

Keď si vaše dieťa pozve do svojej novej izby kamarátov, mali by mať na čom sedieť a váľať sa. Preto nezabudnite na dostatok vankúšov, sedákov, sedacích vakov, sedačiek alebo aj hojdacích sietí. Čím originálnejšie, tým lepšie. Veľkú radosť určite urobíte aj štýlovým poťahom matraca.