Výhody a nevýhody pri spaní v pyžame alebo len tak nahí

Väčšinou riešime, čo si obliecť či neobliecť na seba až keď vylezieme z postele. To je však veľká chyba! V posteli trávime veľmi dlhú dobu, preto by nám určite nemalo byť ľahostajné, v čom do nej si líhame.

Spím v pyžame

Pyžamo nie je len jedno. Niekomu sa dobre spí v nohaviciach a dlhom rukáve, ďalšiemu v nočnej košeli alebo len vo voľnom spacom tričku a spodnom prádle. Aké pyžamo máte najradšej vy? Nech už je to akékoľvek, spanie v pyžame má spoločné výhody aj nevýhody. Aké?

Výhody:

1. V chladnejšom ročnom období iste oceníte ďalšiu hrejivú vrstvu na sebe.

2. Niektoré sexy pyžamká pôsobia na partnerov pomaly až magicky a môžu vám tak obohatiť spoločný partnerský život.

3. Hovorí sa, že človek s kusom látky na tele sa cíti podvedome viac v bezpečí a menej zraniteľný, ako keď je nahý .

4. Vášmu matracu predĺžite o trochu dlhšiu dobu životnosť, pretože väčšinu potu nazbiera počas noci kus látky, v ktorej spíte. Aj napriek tomu pre jeho maximálnu ochranu odporúčame zaobstarať si topper na matrac, ktorý predĺži jeho životnosť ešte viac.

Nevýhody:

1. Ak zvolíte nevhodný materiál látky či zlú veľkosť nočného úboru, môže byť spánok pocitovo nepríjemný a môže vám tak nepekne a opakovane narušiť spánok.

2. V horúcich letných mesiacoch zrejme nebudete skákať od radosti, keď sa budete prebúdzať s prepoteným kusom odevu na sebe.

3. Pokiaľ nespíte v priedušnom pyžame alebo pod ním nosíte ešte spodnú bielizeň, je to pre vaše telo škodlivé a nehygienické. Vaše chránené oblasti sa viac potia, vzniká vlhkosť a pomáha tak šíriť bakteriálne choroby. Odporúčame preto čo nejvolnějšie a priedušné textílie.

Spím nahá/nahý

Výhody:

1. Pocit úplnej voľnosti a prirodzenosti vám neprinesie žiadny kus látky!

2. V lete pri vysokých teplotách iste oceníte, že sa na vás nelepí prepotené pyžamo.

3. Podľa štúdií prospieva partnerskému vzťahu. A to nielen na sexuálnej úrovni, ale aj na úrovni psychologickej. Ak obaja partneri zaspávajú nahí a dotýkajú sa telami o seba počas zaspávania či spánku, podvedome si budujú pevnejší a dôvernejší vzťah.

4. Spaľujete více kalorií! Ľudský organizmus sa snaží automaticky zahriať, preto vydáva viac energie. Ideálne je spať v chladnejšej miestnosti.

Nevýhody:

1. Do postele by ste mali líhať najlepšie hneď po kúpaní či osprchovaní. Zbavíte sa tak všetkých nečistôt, ktoré sa na vás usadili počas celého dňa.

2. Častejšie prezliekanie plachty a obliečok , minimálne 1x týždenne. Je nutné si uvedomiť, že sa počas každej noci telo potí a preto odporúčame ideálne matrac vyrobený z materiálu, ktorý pomáha odvádzať pot.

3. Ak ste náměsíčný alebo máte priechodnú izbu so spolubývajúcim, koledujete si o poriadny trapas! :-)