Žiadni piloti, ale spanie ako v nebi: Technológia AirForce

Zháňate matrac s vysokou priedušnosťou? Môžete zvoliť buď pružinový, alebo penový matrac, ktorý má systém odvetrávania AirForce. Vysoko priedušný matrac potom môžete s kľudom umiestniť aj na pevnú dosku, pretože špeciálne mriežky zaistia cirkuláciu vzduchu vo všetkých smeroch.

Priedušnosť matraca zaistí zdravší spánok

Matrac každú noc pohltí asi liter potu. Aby sa z neho nestala vlhká špongia, musí sa všetka táto voda vypariť. Vo vlhkosti sa totiž darí plesniam a roztočom, ktorí sa živia nečistotami obsiahnutými v potu. Spánok na matraci plnom roztočov potom vedie k rozvoju alergie a dýchacích ťažkostí.

Výrobcovia moderných matracov preto dbajú na priedušnosť materiálov. Jednou z ciest, ako zabezpečiť prúdenie vzduchu, je systém Airforce. V čom spočíva?

  • Matrac má na ložných plochách špeciálny zónovú profiláciu
  • Vodorovné priečne i pozdĺžne vzduchové kanáliky sú prepojené s vertikálnymi otvormi v jadre matraca
  • Pri pohybe tela v spánku vzduch prúdi naprieč celým matracom
  • Zároveň prebieha nasávanie aj vytlačovanie vzduchu, matrac tak vlastne prirodzene dýcha

Všetka vlhkosť, ktorá sa do matraca počas noci dostala, sa teda postupne odparuje a matrac zostáva svieži a čistý.

Penové matrace s Airforce sú alternatíva k pružinovým

Väčšina matracov je vhodná pre uloženie na latkový alebo lamelový rošt, ktorý podporí ich vzdušnosť. Pokiaľ ale máte doma staršiu posteľ z pevnej dosky, alebo zháňate matrac na chatu, kde občas býva chladno a vlhko, voľte čo najpriedušnejší matrac!

Na výber máte z dvoch možností. Zvoliť môžete klasický pružinový matrac, ktorý je lacnejší a poskytne vám aj pohodlný spánok, alebo penový matrac so systémom odvetrávania Airforce, ktorý je kvalitnejší a pohodlnejší. Ako sa vám páči napríklad komfortný matrac Everest so sedemnástimi anatomickými zónami?