8 tipov, ako si naplno užiť posledné letné dni

“Leto zase tak rýchlo utieklo,” sťažujú sa každý september tisíce ľudí. Majú pravdu, ale ešte pár pekných dní nás čaká. Poradíme vám, ako ich stráviť, aby ste si leto užili do poslednej chvíle.

1. Choďte do lesa

Vonku je stále príjemne, tak si užite posledné pekné dni a cez víkend sa vydajte do prírody. Pokojne ešte môžete sedieť na zemi, pôda je teplá a neprechladnete. Ideálnym výletom je túra na hrad alebo na rozhľadňu.

2. Vykúpte sa v rybníku

V zime je nám najviac smutno za slnkom zaliatymi letnými dňami strávenými pri vode. Naposledy si tento rok naplánujte popoludnie pri rybníku alebo na kúpalisku. Pokiaľ dávate prednosť prírodnému kúpaniu, overte si na webe hygienickej stanice kvalitu vody - na konci leta býva horšia.

3. Upracte si v spálni

Pomerne dlhé a stále teplé dni sú ideálnou dobou na veľké upratovanie v spálni. Kedy inokedy môžete na terase nechať vetrať všetky periny, bez toho aby navlhli? Nechajte vyvetrať i matrace a skontrolujte, či neplesnivejú. V zime by sa problém len zhoršoval.

4. Nasušte si bylinky

Pokiaľ ste to nestihli na začiatku leta, ešte stále si môžete nasušiť bylinky z záhrady na zimu. Najvhodnejšia je mäta, medovka a šalvia. Za chladných dní určite oceníte, že kloktanie šalviového nálevu dokáže vyliečiť bolesti v krku.

5. Nachystajte ovocné knedlíky

Zatiaľ čo už čoskoro zoženiete ovocie len v supermarketoch, teraz stačí vyjsť na záhradu a nazbierať si čerstvé. Využite, že je plné vitamínov, a poriadne sa ho najedzte. K letu patria i ovocné knedlíky, tak si na rozlúčku s týmto ročným obdobím môžete pripraviť napríklad slivkové.

6. Poriadne si odpočiňte

Človek by sa mal na letnej dovolenke poriadne zrelaxovať, ale často to býva inak. Ponáhľa sa, aby stihol prejsť všetky pekné miesta, a zbytočne sa stresuje. Preto si naordinujte aspoň 1 deň úplného ničnerobenia.

7. Vysedávajte na terasách

Akonáhle sa ochladí, reštauratéri schovajú vonkajšie terasy. Preto sa rýchlo dohodnite sa s priateľmi a naplánujte si ešte príjemné posedenie vonku. Ale nezabudnite si sveter, večery sú už predsa len chladnejšie.

8. Dajte si strojovú zmrzlinu

K lahodným letným osvieženiam patrí strojová zmrzlina. Zastavte sa pri stánku a na rozlúčku si doprajte veľkú porciu. Jeden malý prehrešok vám postavu neskazí.

Máte najvyšší čas skontrolovať si matrace

Využite teplé počasie a zložte z lôžka matrace. Poťah dajte do pračky a matrace vyvetrať na terasu. Skontrolujte ich a pozrite sa, či už nie sú príliš preležané alebo dokonca plesnivé. V takom prípade je najlepšie kúpiť si nové.

Skúste slovenskú novinku - matrac Triker. Vybrať si môžete i model s masážnou profiláciou, ktorá uvoľňuje stresom napäté svaly a pomáha relaxovať. Zdravý spánok zaisťuje technológia 3D Rainbow, ktorá kombinuje tie najlepšie vlastnosti z rôznych druhov matracových pien.