Časté otázky: Detské matrace

Aký matrac pre 3 ročné dieťa? Je vhodný matrac z pamäťovej peny? Ktorý matrac pre dieťa alergika? To sú časté otázky, ktoré nám kladiete pri výbere matraca pre dieťa. V našej novej rubrike častých otázok sme vám pripravili na všetky tieto otázky odpovede.

Matrac pre bábätká a deti do 3 rokov

Aký materiál odporúčate pre bábätko od narodenia do postieľky? Prípadne to najlepšie, čo máte z hľadiska zdravotného a ortopedického? Pre správny vývoj chrbtice? Ďakujem veľmi pekne.

Pre bábätká (resp. Deti cca do 2-3 rokov veku) doporučujeme pevný (stredná alebo vyššia stredná tuhosť), vzdušný a pružný materiál. Ideálne bez akýkoľvek doplňujúcich prevedení ako sú napr. Zóny pod. Ideálne s antibakteriálnym poťahom prateľným min. na 60 ° C príp. kombinovaný s matracovým chráničom (zvyšuje životnosť poťahu a matrace v 100% výkonu), navyše veľmi praktické. Z našich výrobkov odporúčam matraci Vojta alebo Dana.

 

Môžem poprosiť o radu aký zvoliť detský matrac? Ďakujem.

Dobrý deň, ďakujeme za otázku, aký je vek dieťaťa?

Ešte je v brušku.

Odporúčame matrac Vojta - vyrobený zo studenej peny (má skvelé termoregulačné vlastnosti a priedušnosť), prateľný poťah (na vyváranie 95 ° C), vhodné je tiež použitie s monitorom dychu a je bez lepidiel.

 

spanek_miminko

 

Dobrý deň, prosím aký matrac by ste odporučili pre ročné dievčatko na posteľ 140x200? Ďakujem

 

Ak volíte tento rozmer tzn. prechod z malého formátu postieľok na tzv. dospelý rozmer, odporúčame v dvoch cenových úrovniach modely s výhľadom užívania 10-12 rokov.

Odporúčame kombinovať s matracovým chráničom (dosiahnete dlhšiu životnosť výkonu a komfortu matraca). Odporúčame tiež pre vek 1 rok opatriť posteľ bočnou zábranou - inak rozmer 140x200 je skvelá a hlavne praktická voľba.

Prečítajte si aj článok s ďalšími tipmi na spánok Vašich detí.

Potrebovala by som odporučiť matrac s rozmerom 180x90cm, výška 17-23cm do domčekovej postele pre 2,5 ročné dieťa

Pozrite sa na model Tropico Dáša 20 cm.

 

Dobrý deň, je možné matrac do postieľky Tropico Vojta vyrobiť taktiež v atypickom rozmere?

Dobrý deň, atyp u matraca Vojta je možný len do rozmeru 80x160cm + 10%.

 

Dobrý deň, vyberáme matrac do väčšej postele (90x180) pre našu 3 ročnú princeznú. Môžete mi niektorý odporučiť?

 

Nižšie posielame 3 modely (vzostupne 3x cenová úroveň) vhodné pre deti v prechode na "dospelácky rozmer". Ak uvažujete ako dlhodobejší výhľad a ako investíciu do pohodlia a zdravého vývoja "drobčeka" tak skúste voliť aj väčšie rozmery než napr. 200x90 - uvažujte napr. o 120x200, 140x200 alebo 160x200:

 

Dobrý deň, mám dcéru 2 roky. A posteľ rozmer 180x80. Ktorú bude mať cca do 10 rokov. Môžete mi prosím odporučiť matrac?

Dobrý deň, pozrite si modely v 4 cenových úrovniach - vhodné pre 2 ročné dieťa v rozmere matraca 200x90. Tento rozmer a väčšie 200x120, 200x140 odporúčame aj pre posteľ - ak je to možné. 180x80 samozrejme postačí, ale je to atypický rozmer - tzn. s príplatkom:

 dite spi

Matrace pre deti od 3 rokov

Dobrý deň, prosím o radu s výberom matraca pre 5 ročného syna, ktorý je alergik na roztoče a plesne a trpí atopickým ekzémom. Viem len, že deti by nemali mať matrace z pamäťovej peny a neviem, či má byť úplne rovný alebo môžu mať nejaké tie zóny.

Dobrý deň, ak je použitá pamäťová pena v oblasti ležania hladká bez profilácie a skôr v tenkej vrstve (napr. výrobok Super Fox Visco classic 20 cm), tak to nie je nič proti ničomu. V prípade Vášho synčeka by sme zvolili skôr vzdušnejšie materiály bez visco peny (minimalizovať výskyt vlhkosti = plesne a pod.) Odporúčame výrobky v dvoch cenových úrovniach:

  • Tropico Dáša 15 cm – ideálne je jeho prevedenie vo výške 18 a lepšie 20 cm - cenový rozdiel minimálny, ale komfort a úžitková hodnota 2x väčšia
  • Kolos Bio Ecology – je to väčšia investícia, ale tento model v kombinácii s matracovým chráničom ho odprevadí k maturite.

 

Dobrý deň, prosím vás matrac riviéra plus je vhodná pre koho? premýšľam nad ňou pre dieťa 9let. Ďakujem za info

Dobrý deň, pre 9 ročné dieťa odporúčame skôr model:

  • Tropico Petra vo výškových variantoch 13,15, ideálne s výhľadom použitia cca do 18 rokov veku výška 18 cm

Vyššia cenová a kvalitatívna hladina je: 

  • Tropico Dáša 15, 18 cm ideálne 20 cm – platí to čo pre vyššie uvedený výrobok Tropico Petra 18 cm

 

Prosím o odporúčanie na matrac pre syna, 8 rokov, 28kg, stredne tuhý, kvalitný, na ktorom sa príležitostne vyspí aj návšteva (dospelá osoba). Ďakujem

Dobrý deň, jednoznačne - veľmi osvedčená a niekoľkokrát odskúšaná matrace Kolos Bio Ecology 24 cm. Pokojne sa pýtajte viac a konkrétnejšie.

Ďakujem za odporúčania. A ako by pre tento prípad obstál matrac Šárka? Nie je pre 8 ročné dieťa vhodnejší? Ďakujem

Vhodný áno, ale nie vhodnejší - so zreteľom s možným prenocovaním aj dospelej osoby sme odporučili Kolos Bio Ecology a to aj s ohľadom na použitie pri max. komforte: výhľad 10 - 12 rokov do "dospelosti" synčeka.

 

Prečítajte si aj ďalšie články: