Aké výhody prinášajú matrace z prírodných materiálov?

Čím sa môžu pochváliť matrace vyrobené z biopeny? Poskytujú dobré ortopedické vlastnosti? Sú vhodné pre alergikov? Na tieto a ďalšie otázky vám odpovieme v tomto článku.

Kvalitný spánok je základom úspechu nového dňa. Na jeho kvalite sa podieľa hneď niekoľko faktorov. Jedným z tých najdôležitejších je bezpochyby výber vhodného matraca. Stále častejšie sa dostávajú do popredia matrace vyrobené z prírodných materiálov, ktoré sa môžu pochváliť niekoľkými výhodami. Na tie najzaujímavejšie z nich sa zameriame v následujúcom článku.

Čo sú prírodné matrace?

Ako už samotný názov napovedá, pre výrobu prírodných matracov alebo BIO matracov, matracov z BIO peny či NATUR peny boli použité predovšetkým prírodné materiály. Obvykle sa spracovávajú výťažky z ricínu obyčajného alebo sóje. Celosvetovo sa tak šetria zásoby ropy a nezaťažuje sa životné prostredie. Majú v podstate podobné vlastnosti ako matrace vyrobené zo studenej peny, avšak tým, že boli použité prírodné materiály, sa znižuje negatívny dopad priemyselnej výroby na náš ekosystém.

Dlhšia hygienická životnosť a antialergické vlastnosti

Vďaka dôkladne premysleným konštrukciám a starostlivému výberu použitých prírodných materiálov poskytujú prírodné matrace vysokú priedušnosť a prinášajú hneď dve ohromné výhody: majú dlhšiu hygienickú životnosť a sú veľmi vhodné pre alergikov a astmatikov. Nevyvolávajú nepríjemné alergické reakcie a spanie na nich je celkovo zdravšie.

Spolupráca matraca s ľudským telom

Prírodné aj syntetické materiály, ktoré sú súčasťou kvalitných prírodných matracov, plne spolupracujú s ľudským telom a prispôsobujú sa mu. Takéto matrace poskytujú chrbtu a celému pohybovému aparátu optimálnu oporu a zamedzujú tak kriveniu chrbtice a ochabovaniu chrbtového svalstva. Vďaka vhodne zvolenému prírodnému matracu sa budete každé ráno prebúdzať odpočinutí a plní energie. To všetko bez nežiadúcich bolestí chrbta a ďalších ortopedických neduhov spôsobených nevhodne zvoleným alebo zastaralým matracom.