Ako vybrať správny matrac pre bábätko

Očakávate prírastok do rodiny a premýšľate nad výbavou detskej izby? Zdravý spánok je pre vývoj bábätka nevyhnutný. Poradíme vám, na čo si dať pozor pri výbere matraca pre vášho malého spáča.

Materiál

Pamäťová pena, ktorá skvele funguje u dospelých, je pre deti nevhodná. Detskému telíčku totiž neposkytuje potrebnú oporu, takže sa do nej váš drobček „ponorí“. U malých detí tak môže napáchať viac škody ako úžitku. Oveľa lepšiu voľbu predstavuje studená pena. Matrace s jadrom zo studenej peny majú vynikajúce ortopedické vlastnosti. Navyše napomáhajú správnej termoregulácii. Udržuje lôžko bábätka svieže a suché (pena je poréznejšia a odvádza prebytočné teplo a vlhkosť). Pri studenej pene tiež oceníte jej odolnosť.

Poťah

Dajte pozor, aby bol poťah matraca prateľný aspoň na 60 ° C, inak bude vaše dieťatko zdieľať postieľku s partiou roztočov. Najlepšia je možnosť prať poťah na vyvárku (95 °C). Poťah tiež musí byť ľahko snímateľný a v ideálnom prípade dvojdielny, prešívaný klimatizačnou vrstvou dutého vlákna.

miminko spaní

Výrobca

Matrac kúpte od prevereného výrobcu s tradíciou. Vaše bábätko trávi v detskej postieľke veľa času a kvalitný matrac je tak jednou z najdôležitejších investícií.

Monitor dychu a bezpečnosť

Matrac Vojta je vhodný na použitie s monitorom dychu. Podkladová podložka (rošt) sa riadi inštrukciami výrobcu monitora dychu, ak je použitý s matracom. Inak je možné matrac uložiť na dosku aj latky s max. rozostupom 4 cm.

Pre maximálnu bezpečnosť Vašich detí je matrac Vojta vybavený reverzným zipsom s aretáciou (pútko jazdca je orientované dovnútra) a dodatočnou textilnou ochranou jadra na zamedzenie prístupu dieťaťa k jadru. Samozrejmosťou je aj certifikát Oeko-Tex® Standard 100. Toto označenie zaručuje, že pri výrobe poťahu neboli použité žiadne chemické látky. 

Profilácia

Odporúčame matrace, ktoré majú obe strany bez profilácie. Ide o najlepšiu voľbu, pretože tak zaručíte, že malé bábätko nebude nikde nič tlačiť.

Pozrite sa na matrac Vojta českého výrobcu Tropico a doprajte vášmu malému spáčovi zdravé spanie.