Blahodárné masážne matrace

Ak chceme dopriať nášmu telu relaxáciu po náročnom pracovnom týždni, zájdeme si do sauny, vírivky alebo na masáž. Jednou z ďalších možností je vymeniť matrac za masážny.

Pri problémoch s chrbticou alebo svalstvom je masáž veľmi prospešná. Avšak niekedy by sme ju potrebovali častejšie a nezostáva nám na ňu čas. Ideálnym riešením sú masážne matrace.

Prečo sú masáže tak prospešné?

Klasická masáž je najstaršou formou liečby, ktorá sa používala už v staroveku. Vďaka vyvíjanému tlaku na svaly a tkanivá dochádza k zmierneniu bolesti, zlepšeniu krvného obehu, odstráneniu stresu a napätia. V dnešnej dobe masáž vykonávajú vyškolení odborníci alebo zdravotníci, predtým zvyčajne prírodní liečitelia. Masážne salóny ponúkajú najrôznejšie druhy masáží - švédske (čiže bežné "klasické" masáže), thajské, lymfatické, medové, čokoládové, vodné, ajurvédskej apod. Keď si nemôžeme dopriať masáž v takej miere, akú by sme si predstavovali, zvoľme masážne matrace. Prinášajú podobné účinky.

Masážny matrac

Ide o matrace, ktorých ložná plocha je vybavená masážnou profiláciou, tzn. výbežkami, ktoré jemne masírujú pokožku tela. Z ponuky matracov Tropico by sme uviedli napr. matrac Super Fox s profiláciou Wellness (ktorá poskytuje jemnú masáž) z jednej strany matraca a z druhej strany profiláciu CubeCare. Táto profilácia bola vyvinutá pre zdravotné matrace. Každá kocka špeciálne vyrovnáva vyvinutý tlak a tým udržuje chrbticu v rovine a zabraňuje otlakom a preležaninám.

Nechajte sa presvedčiť o ich účinkoch

Ak nám nezostáva veľa času na masáže, doprajme si aspoň masážny matrac. Zlepšuje krvný obeh, odstraňuje bolesti svalstva a poskytuje relaxáciu celému telu. Klasickú masáž síce úplne nenahradí, ale potrebný odpočinok určite prinesie. U niektorého z mnohých predajcov po celom Slovensku a Česku je možné vyskúšať masážne matrace priamo "na telo" a presvedčiť sa o ich kvalite.