Čo je a na čo slúži podložka na matrac?

Topper alebo vrchný matrac. Niekoľko názvov, ktoré označujú jednu a tú istú vec: podložku na matrac. Podložka dokáže z vášho všedného pobytu v posteli urobiť pobyt nevšedný. Ako je to možné?

Kvalita spánku je odrazom kvalitných komponentov na spanie

Aby ste sa ráno cítili svieži, odpočinutí a hlavne nerozlámání, musíte spať v kvalitnej posteli na vyhovujúcom matraci a zodpovedajúcom rošte. Tieto komponenty totiž utvárajú váš oddych. Ak je jeden z nich nevyhovujúci, môžete spať nepokojne, čo sa prejaví na vašej nálade a zdraví. Vzhľadom k tomu, že sa potreby ľudského tela s časom menia, môže sa zmeniť aj váš názor na matrac, na ktorom spíte. Zdá sa vám, že je matrac príliš tvrdý? Alebo sa doňho nepríjemne prepadáte? So zmäkčením matracs aj s navýšením tuhosti pomôže topper.

Spoznajte vrchný matrac z blízka

Podložka na matrac sa vyrába z rôznych materiálov vrátane pamäťových pien. Jedná sa o tenký matrac, ktorý položíte na existujúci matrac, na ktorom spíte. Svoje miesto si však nájde aj na prístelke alebo rozkladacej pohovke. Aby podložka nekĺzala, je vybavená gumovými alebo textilnými prúžkami, ktoré jednoducho uchytíte na rohoch matraca. Poteší aj poťah, ktorý je snímateľný, takže ho ľahko vyperiete v práčke.

 topper

Prečo si zaobstarať podložku na matrac?

Podložka má hneď niekoľko výhod. Dokáže vyriešiť problémy s ľahko preležaným matracom, ale tiež poskytne komfortný spánok napríklad na rozkladacom gauči alebo prístelke. Vďaka jednoduchej manipulácii a kompaktným rozmerom po zložení ju so sebou môžete voziť napríklad aj do hotela, takže sa nemusíte obávať, že by ste sa na hotelovom matraci nevyspali. Aké ďalšie výhody topper ponúka?

  • Zvyšuje hygienu - vrchné matrace bývajú opatrené ochranným poťahom, ktorý je prateľný. Budete tak spať v čistejšej a sviežejšej posteli. Podložka na matrac sa tiež ľahko vetrá. Okrem toho predĺži životnosť vášho matraca.
  • Je chráničom - topper dokáže absorbovať pot, prach a iné nečistoty, ktoré by sa inak dostávali priamo do matraca.
  • Upraví tuhosť - podľa výrobného materiálu si môžete zvoliť tuhší alebo mäkší vrchný matrac.
  • Šetrí peniaze - aj napriek tomu, že je topper vysoký len niekoľko centimetrov, dokáže dobre vyrovnať drobné nerovnosti, ktoré sa na matraci objavili. Nemusíte tak utrácať za nový, ale vylepšiť si svoj súčasnú matrac.

Podložka na matrac sa umiestňuje pod prestieradlo a jednoducho sa prichytí v rohoch existujúceho matraca. V prípade, že máte s partnerom každý svoj matrac, pretože máte odlišné nároky na tvrdosť, môže topper slúžiť ako jednotiaci prvok matraca. Musíte však vybrať veľkosť, ktorá bude zodpovedať veľkosti dvoch matracov. Topper zakúpite v rovnakých veľkostiach ako štandardné matrace.