Dobrí ľudia už budú spať lepšie, skončila súťaž o matrace za 3 600 EUR

Sčítali sme hlasy, porota vybrala víťaza a teraz už dobrých ľudí čaká zaslúžený dobrý spánok.

Do konca roka 2014 ste mohli nominovať dobrých ľudí a zbierať pre ne hlasy prostredníctvom e-mailu a facebooku. Chceli sme im totiž rozdať vybavenie do spální v celkovej hodnote 3 600 EUR.

A že sa v súťaži dobrých ľudí zišlo naozaj veľa!

30 dobrých ľudí sa môže radovať z nových vankúšov

Získané hlasy rozhodovali o tom, kto sa umiestni v TOP 30 príspevkov. Príbehy týchto dobrých ľudí sme následne odmenili '' 'anatomickým vankúšom v hodnote 1 490 Sk' ''. Pre využitie celej nominálnej hodnoty výhry by sme odporúčali vankúše radu Tom, konkrétne ALOE, KOKOS alebo SOYA.

Príbehy všetkých dobrých ľudí, ktorí získali anatomický vankúš Tom, nájdete v tabuľke na konci článku.

Po prečítaní všetkých príbehov nám bolo veľmi ľúto, že by veľa účastníkov nevyhrala nič, aj keď by si to naozaj zaslúžila! Preto sme sa rozhodli malú pozornosť venovať aj im! Veríme, že ich malý vankúšik leňošiek poteší.

Z TOP 30 príspevkov s najvyšším počtom hlasov následne porota vyberala 3 víťazov. Úloha to bol naozaj neľahká. Príbehy boli moc zaujímavé a zvíťaziť by mohli takmer všetky. Nakoniec sme sa teda jednu cenu pridali a ocenili sme 3. miestom rovno dva príbehy.

Príbehy výhercov si zaslúži obdiv

Na prvom mieste sa umiestnil príbeh svedomitého muža, ktorý sa poctivo stará o postihnutého syna. Jeho príbeh je o to dojemnější, že nejde o jeho biologické dieťa. Do súťaže ho nominovala partnerka, ktorej syn z prvého manželstva trpí smrteľnou Duchenneova svalovou dystrofiou. Jej partner sa ale choroby nezľakol, o syna sa vzorne stará a predovšetkým ho niekoľkokrát denne dvíha z vozíka. Pretože chlapec váži 75 kg, prejavuje sa to samozrejme bolesťou chrbta. Partnerka teraz svojmu skvelému priateľovi vyhrala vybavenie do spálne za 1 050 EUR.

2. miesto obsadil příbeh paní Dany, ktorá sa celý život starala ako samoživiteľka o 3 deti. S výchovou jej pomáhala mamička, ktorá za čas bohužiaľ ochorela Alzheimerovou chorobou. Pani Dana sa o ňu preto až do jej smrti starala, teraz zostala bez práce. Jej posteľ sa rozpadá, na novú však nemá peniaze. Vďaka výhre v súťaži, do ktorej ju nominovala jej sestra, si teraz bude môcť vybrať vybavenie do spálne v hodnote 700 EUR.

Prvý z príbehov umiestnený na 3. mieste sprevádza tiež postihnutý chlapec. Tentoraz brat nominované Alexandry O. Aj napriek všetkým ťažkostiam spojené s bratovou mozgovou obrnou ho má veľmi rada a pomáha rodičom, ako je potreba. Jej mamička jej tak bude môcť zaobstarať vybavenie v hodnote 365 EUR.

O tretie miesto sa slečna Alexandra delí s starou mamou Irenkou, ktorú jej vnučka veľmi oceňuje za to, že pomáha zatúlanými zvieratkám, uzdravuje ich, hľadá im domov a dáva im prednosť pred svojimi vlastnými potrebami. Navyše sa na ňu môže vždy spoľahnúť celá rodina, ktoré nevedia hovoriť nie. Pani Irena si bude tiež môcť vybrať matrac v hodnote 365 EUR.

Všetkým výhercom moc gratulujeme a ceníme si toho, čo robia pre svoje okolie. Naše uznanie majú tiež ich nominovatelé za to, že skutky dobrých ľudí neberú ako samozrejmosť.

Čo sa bude diať ďalej

Všetkých výhercov budeme teraz kontaktovať, aby si mohli vybrať svoju výhru. My im ju potom radi odovzdáme.

O odovzdávanie cien vás budeme informovať a dúfame, že vám ukážeme aj nejaké fotografie šťastných dobrých ľudí. Takí ľudia by totiž mali mať dôvod na radosť čo najčastejšie!