Hor sa na chalupu! Pripravte sa na sezónu a nezabudnite na svoj matrac

Tiež sa už vidíte na terase chalupy s vychladeným drinkom v ruke? Také posedenie si určite zaslúžite, najprv vás ale čaká veľa práce. Prečítajte si, čo všetko by ste mali pred začiatkom sezóny urobiť.

Na rozdiel od zazimovania je príprava chalupy na leto oveľa veselšia činnosť. Pracujete totiž s vidinou, že vás čakajú báječné víkendy aj týždne plné kúpania, hubárčenia a odpočinku.

Vetrajte, prezerajte a dezinfikujte

Hneď ako prídete na chatu, otvorte všetky okná dokorán. Ak je pekne, nechajte ich tak pokojne celý deň. Je totiž potrebné, aby sa dovnútra dostal čerstvý vzduch a svetlo. Celú chatu potom prejdite a skontrolujte, či niekde nezateká alebo či steny "nezdobí" pleseň.

Skontrolujte tiež vodu, elektrinu aj plyn. Ak máte na chalupe bojler, napustite ho, nechajte vodu ohriať a zase ho vypustite. Zbavíte sa tak prípadných usadenín. Súčasťou príprav na leto by mala byť aj revízia odkvapov a komína.

Potom už len napustite vedro vodou, vezmite handru a pustite sa do generálneho upratovania. Na pomoc s kompletným upratovaním vezmite dezinfekčný prostriedok - ochránite podlahy aj nábytok pred plesňou a ak sa vám v zime preháňali po chalupe myši, vyhnete sa chorobám, ktoré prenášajú.

Všetko musí ísť von!

Čo môžete vyprať, vyperte. Koberce, periny, vankúše a matrace aspoň vyneste von a poriadne ich vyprášte. Venujte pozornosť predovšetkým matracu. Tma, teplo a vlhko totiž tvoria ideálne životné podmienky pre roztoče a je tak veľmi pravdepodobné, že ich je váš matrac plný.

Nechajte ho preto dôkladne preschnúť na slnku a dôkladne ho povysávajte. Ešte pred vysávaním ho môžete poprášiť jedlou sódou zmiešanou s pár kvapkami levanduľového oleja. Zvýšite tým čistiaci efekt.

Vyberte si z ponuky chalupárskych matracov

Chaty a chalupy sú pre matrace extrémne prostredie a ak nechcete spať s miliónmi roztočov, po pár rokoch prichádza čas na výmenu. V našej ponuke preto nájdete lacné a pritom kvalitné matrace navrhnuté na mieru chalupárom.

Odporúčame matrac s prázdninovým názvom Riviera, ktorý má dve ložné plochy rôznych tuhostí a jadro z odolnej peny Flexifoam®. Matrac tvorí 5 anatomických zón, takže sa perfektne prispôsobí každej krivke vášho tela.

Môžete využiť aj akciu 1 + 1 zadarmo na partnerský matrac Heureka s poťahom Cashmere. Má vynikajúce ortopedické vlastnosti a je navyše vysoko odolný a priedušný. Ak teda trávite na chate veľa času a dbáte na kvalitu, je pre vás matrac Heureka ako stvorený.