Letná dovolenka môže byť plná nielen lásky a odpočinku, ale aj inšpirácie

Prichádzaú prázdniny a s nimi čas vytúžených dovoleniek. Niektorí si idú oddýchnuť a relaxovať, iní prežiť niečo nové, spoznať cudzie krajiny a kultúry. Aby ste na tohtoročnú dovolenku dlho nezabudli a bola naozaj výnimočná, skúste niečo nové: inšpirujte sa a kúsok si prineste aj do vašej spálne!

Inšpiráciu nájdete všade

Tiež sa vám stáva, že pri vyrieknutí slova "dovolenka" cítite vo vzduchu more a piesok? Alebo máte radšej hory, lesné stráne a lúky? Či už sa s vašou drahou polovičkou chystáte tento rok na dovolenku kamkoľvek, určite si ju poriadne užite. Relax a odpočinok si zaslúžite obidvaja. A pritom spoznávajte.

Nie nadarmo sa hovorí: "Iný kraj, iný mrav." Pozorujte, ako majú ľudia zariadené domy, záhrady, parky, apod. Aj v mieste vášho ubytovania možno načerpať veľa inšpirácie. Hotelové interiéry bývajú často štýlovo a zaujímavo zariadené. Než si pôjdete večer ľahnúť, pozrite si svoju izbu. Možno tam objavíte niečo, čo by sa hodilo aj vám do spálne. Možno vás zaujme farebná kombinácia koberce a výmaľby, originálny štýl ustieľania, dekorácie na stenách a nočných stolíkoch alebo priamo posteľ.

  • V zahraničí sú veľmi obľúbené tzv. Kontinentálne postele. V jednom štýlovom kuse nábytku je schovaná posteľ, rošt aj matrac. Sú veľmi pohodlné, praktické a vyzerajú luxusne. Ak sa vám zapáčia natoľko, že by ste si ju chceli zaobstarať aj domov, pozrite sa na našu ponuku.
  • Hovoríte si: "Čím to je, že sa mi na dovolenke tak dobre spí?" Určite za to môže zmena prostredia a pobyt vedľa vašej drahocennej polovičky, ale skúste sa zamyslieť aj nad matracom. V hoteli sa vystrieda veľa ľudí, preto sú na matrace kladené vysoké požiadavky. Hotelieri vyberajú len tie najlepšie a najkvalitnejšie, inak by svojich hostí po prvej noci odohnali. Pozrite sa doma na váš matrac a dajte si ruku na srdce: Nepotrebuje už tiež vymeniť?
  • Okúzlili vás obliečky? Spýtajte sa recepčnej, kde ich kúpili a kúpte si ich aj domov. Pri každom pohľade vás potom uchváti radosť a nostalgickej spomienky na krásnu letnú dovolenku.