Leto praje zamilovaným. Oživte po rokoch svoju spálňu!

Láska síce prechádza žalúdkom, ale spálňou bezpochyby tiež. A pretože sa má o vzťah starať, čo tak svoju spálňu trochu oživiť? Pozrite sa, čo radí feng-šuej.

Feng-šuej je tradičné čínske učenie, ktoré sa zaoberá harmóniou človeka v priestore. Či už veríte na prúdenie energií, alebo nie, oplatí sa poznať aspoň základné pravidlá. Vďaka nim totiž zistíte, kde sa aj podvedome budete cítiť dobre.

Harmónia neodmysliteľne patrí aj k partnerskému vzťahu. Aspoň by mala. Ak sa z neho vytráca, môže to mať mnoho príčin. Podľa feng-šuej je jednou z nich nevhodne usporiadaná spálňa a naopak - zle usporiadaná spálňa môže odrážať problémy vo vzťahu.

Do spálne sa najlepšie hodí drevo

Z akého materiálu je posteľ a nábytok vo vašej spálni? Táto otázka je vo feng-šuej úplne zásadná. Kým kov symbolizuje chlad a tvrdosť, drevo je pevné a dlhoročné. A presne taký je aj vzťah, po ktorom každý túži.

Nábytku by tu malo byť minimum a všetko do páru - dva nočné stolíky, dve lampy atď. Vhodný je predovšetkým nábytok so zaoblenými rohmi, avšak príliš veľa nábytku by zase mohlo otupiť vzťah.

Čo sa týka farieb, do spálne sa hodia tlmené a celá miestnosť by mala pôsobiť vzdušne.

V posteli je dôležité pohodlie a bezpečie

Posteľ by vždy mala mať čelo a byť ním orientovaná k stene. Rozhodne by nad ňou nemal visieť luster ani poličky. Ak by tam boli, podvedome by ste očakávali, že vám spadnú na hlavu a na kľudný spánok by ste mohli zabudnúť. Posteľ by tiež nemala byť v priamej línii s dverami.

Dôležitý je samozrejme aj kvalitný matrac. Feng-šuej odporúča jednoliate, čo keď ale každému partnerovi vyhovuje iná tuhosť? V takom prípade sú ideálne partnerské matrace, ktoré sú rovnako vysoké, každý si ale môže vybrať mäkšie alebo tuhšie ležanie podľa svojich predstáv.