Matrac z BIO peny - keď má príroda prednosť

Premýšľate o kúpe nového matraca? A nie je vám jedno, z čoho ho výrobcovia vyrobili, a aký to má dopad na životné prostredie? Vyskúšajte BIO matrace vyrobené z prírodných materiálov. Nemusíte sa báť, že prírode pomôžete na úkor kvality vášho spánku - na BIO matraci sa spí rovnako dobre ako napríklad na matraci z lenivej peny.

Spite s čistým svedomím

BIO pena, z ktorej sa vyrába prírodný matrac, má podobné ortopedické vlastnosti ako iné normálné matracové peny. Vyrába sa však prevažne s prídavkom prírodných materiálov, ako je olej z ricínu obyčajného alebo sójový olej. Pri výrobe BIO matracov sa navyše šetrí ropa. Výroba je teda šetrná k životnému prostrediu, a prispieva k trvalo udržateľnému rozvoju našej planéty.

A aké sú vlastnosti matracov z BIO peny?

  • Vysoká prirodzená elasticita
  • Znížená tlaková deformácia
  • Vyššia odrazová pružnosť
  • Vysoká vzdušnosť
  • Antialergénne

Spánok na prírodnom matraci je teda veľmi pohodlný, pretože matrac sa prispôsobí tlaku jednotlivých častí tela, podobne ako lenivá alebo studená pena. Matrace z BIO peny sú navyše dobre cenovo dostupné.

Zoznámte sa s prírodnými matracmi

BIO pena vďaka svojim vlastnostiam často tvorí jednu z ložných vrstiev matracov. Pozrite sa na niektoré matrace s BIO penou z našej ponuky.

BIO matrac Aroma Visco má z každej strany ložnú plochu z peny zo sójového oleja. Jedna z nich je tuhšia, druhá mäkšia. Jadro matraca potom tvorí ľahká a vzdušná BIO pena. Matrac má vynikajúce ortopedické vlastnosti a je veľmi vhodný pre alergikov.

Rodinné prírodné matrace Capri kombinuje BIO pamäťovú penu a studenú penu prírodného pôvodu. Obe ložné plochy matraca (tuhšia aj mäkšia) sú rozdelené do siedmich anatomických zón pre vaše maximálne pohodlie.

Vrstvu z BIO peny ďalej nájdete napríklad v matracoch Everest alebo Fox.

Kúpte si matrac, na ktorom sa vám bude zaspávať pohodlne a s dobrým pocitom!