Motorové lamelové rošty pradú v slovenských domácnostiach čoraz častejšie

Polohovacie rošty s motorovým pohonom. Znie vám to ako niečo, čo patrí len do nemocníc a domovov dôchodcov? Nenechajte sa zmýliť, motorové polohovacie rošty si kupuje domov čoraz viac ľudí. Ich výhody totiž objavujú aj zdraviu milovníci kvalitného spánku.

Zdravo sa vyspať môžete len na posteli, ktorá presne zodpovedá tvaru vášho tela. Podopiera tam, kde má a je mäkká na správnych miestach. To ale samozrejme nezmôže posteľ samotná, dôležitý je aj:

  • kvalitný rošt,
  • správny matrac,
  • vhodný vankúš.

Pokiaľ ale patríte medzi vášnivých čitateľov, alebo vaša posteľ neslúži len k spánku, sami dobre viete, že jedna poloha roštu nestačí. Lenže ručná manipulácia je zdĺhavá, náročná a často nie celkom efektívna.

Pre chorých sú rošty s motorovým pohonom na nezaplatenie

Keď si k tomu pripočítate zdravotné problémy, ktorými niektorí ľudia trpia, vyjde vám motorovo polohovací rošt ako ideálne riešenie. Môžete plynule meniť polohu hlavy, chrbta i nôh, a to bez nutnosti vstávať z postele.

Ak vám robí problémy vstávanie, jednoducho si diaľkovým ovládačom rošt pridvihnete a pohyb bude jednoduchší. Pri trvalom pripútaní na lôžko je potom rošt umožňujúci ľahkú zmenu polohy nutnosťou.

Špeciálny rošt vyžaduje špeciálne matrac

Polohovacie rošty Ergo Black Moto a Double Expert Moto sú vybavené dvoma elektromotormi a záložným zdrojom pre prípad výpadku prúdu.

Rošty odporúčame doplniť o matrace, ktoré sú ohybné a vydržia zvýšenú záťaž v podobe častej zmeny polohy. Patria medzi ne najmä matrace:

  • latexové,
  • penové,
  • profilované sendvičové.

Dôsledne tiež dbajte na údržbu matraca. Pravidelne ho otáčajte do všetkých smerov a ak na nej trávite viac ako 8 hodín, aspoň raz mesačne vyperte poťah a matrac povysávajte. Zabránite tak vzniku preležaných miest a množeniu roztočov.