Nedá sa nič robiť, ženy potrebujú iné matrace ako muži

Vážite 60 kg a váš partner o 30 kg viac? Hoci takéto váhové rozdiely nie sú medzi partnermi ničím neobvyklým, iné matrace potrebujete aj v prípade, že meriate a vážite úplne rovnako.

Na vine je anatómia. Mužom a ženám sa ukladá tuk v iných partiách, na matraci preto vzniká tlak na rôznych miestach. U žien je to predovšetkým oblasť panvy, u mužov zase brucha. Vyvinutejšie dámy potom iste potvrdia, že spánok na bruchu nie je možný na každom matraci.

Pripočítajte si váhové rozdiely a je jasné, že jeden matrac nemôže vyhovovať obom partnerom. Na scénu navyše nastupuje rôzna tvrdosť. Ženám spiacim na chrbte alebo na bruchu všeobecne vyhovujú mäkšie matrace, podobné preferencie majú ale napríklad aj aktívni športovci.

Najmä hokejisti a hráči amerického futbalu sú stále natoľko pomliaždení, že pre nich spánok na tvrdom matraci neprichádza do úvahy.

Keď ide o zdravie, nerobte kompromisy

Mäkšie matrace bývajú vyššie ako tie tvrdé, pri výbere nových matracov tak môže medzi partnermi dôjsť k stretu. Buď budú mať každý matrac v inej výške, alebo sa jeden bude musieť prispôsobiť.

Robiť kompromisy ale v prípade matracov neodporúčame. V posteli strávite približne tretinu života a trápiť sa na príliš tvrdom alebo mäkkom matraci je hazard so zdravím. Matrace rozdielnych výšok zase nevyzerajú esteticky a navyše sú nepraktické.

Našťastie existujú takzvané partnerské matrace.

Jeden matrac pre mužov i ženy

Partnerské matrace sa niekedy nazývajú obojstranné. Každá strana má totiž inú tuhosť a podporuje iné anatomické zóny. Obaja partneri si tak zaobstarajú rovnaký matrac a doma si ho jednoducho otočia na požadovanú stranu.

Napríklad luxusný extra vysoký matrac Fox má jednu stranu z lenivej bio peny, ktorá je mäkkšia a vhodná i pre alergikov. Druhá strana je potom z prirodzene tvrdej peny Flexifoam® a má naviac ramennú kolísku pre uvoľnenie ramien.

Okrem toho si u každej strany môžete zvoliť, či chcete klasický variant s rovnou penou alebo wellness masážnu profiláciu.