Nesťahujte si do nového bytu roztoče!

Keď je celý váš majetok v škatuliach a všetky miestnosti sú cítiť čerstvou farbou, iste máte hlavu plnú starostí a poriadne sa nevyspíte. Máme pre vás rady, ako si maľovanie, sťahovanie a zariaďovanie nového bytu uľahčiť.

Pozerajte sa na ten chaos pozitívne. Raz skončí a váš byt potom bude žiariť novotou, čistotou a vy budete mať radosť z dobre odvedenej práce. Samozrejme chápeme, že udržať si tento prístup pri sťahovaní osemnástej krabice s knihami alebo ťahaní tretej skrine do výťahu, nie je úplne jednoduché.

S maľovaním sa neponáhľajte

Ohľadom maľovanie platí jedno zlaté pravidlo: nikdy nemaľujte všetky miestnosti v jeden deň. Ani keď máte dohodnuté prespanie inde. Minimálne jednu miestnosť by ste totiž mali nechať ako základňu a sklad vecí.

Pred maľovaním totiž musia všetky veci von. Nábytok, ktorý v miestnosti zostáva, aspoň odtiahnite do stredu miestnosti a zakryte igelitom. Ten patrí aj na podlahu a radiátory.

V čerstvo vymaľovanej miestnosti otvorte okná dokorán a ak sa chcete rýchlejšie zbaviť zápachu, dajte na zem misku s vodou alebo rozpolenú cibuľu. Iste nemusíme pripomínať, že na spanie v čerstvo vymaľovanej miestnosti by ste mali aspoň na jednu noc zabudnúť.

Zbaľte sa ako na dovolenku

Keď začnete baliť všetky veci do krabíc, zbaľte si základné oblečenie, hygienu a lieky do cestovného kufra. Môžete tam pridať aj trvanlivé sušienky a nabíjačku na telefón. V zmätkoch okolo sťahovania budete radi, že máte všetky potrebné veci na jednom mieste.

Balenie tiež nezačínajte od dekorácií a drobných "lapačov prachu". Najskôr zbaľte dôležité veci a potom si dobre rozmyslite, či so sebou do nového bytu chcete aj tie menej potrebné. Skrátka a dobre využite sťahovanie ako zámienku ku generálnemu upratovania.

Roztoče patria aj so starým matracom na skládku

Je totiž len na vás, koľko toho budete sťahovať. Všetko, čo nechcete alebo nepoužívate, nemilosrdne pošlite do koša. Ak spíte už roky na rovnakom matraci, zbavte sa ho tiež. Práve máte skvelú príležitosť zaobstarať si nový.

Do nového bytu tak so sebou nebudete sťahovať roztoče, ktorých je váš starý matrac už iste plný. Váš chrbát tiež určite ocení, že si bude môcť po všetkej tej námahe poriadne oddýchnuť.