Nezabudnite počas príprav aj na seba, milé nevesty

Pomaly odpočítavate posledné dni do svadby a zisťujete, že vám chýba zariadiť ešte veľa drobností? Nezabudnite na to, že musíte vedieť tiež v správny okamih vypnúť. Opustite predsvadobné "šialenstvo" a odpočívajte. Prečo a ako to urobiť sa dozviete v našom článku!

Pomaly odpočítavate posledné dni do svadby a zisťujete, že vám chýba zariadiť ešte veľa drobností? Nezabudnite na to, že musíte vedieť tiež v správny okamih vypnúť. Opustite predsvadobné "šialenstvo" a odpočívajte. Prečo a ako to urobiť sa dozviete v našom článku!

Zostavujete na svadbu časový harmonogram? Odporúčame, aby ste taký harmonogram vytvorili na mieru aj samy sebe na dobu príprav. Snažte sa ho striktne dodržiavať a zakomponujte do neho bez odkladu tieto 3 body:

1) Spánok

Plánujete dlho do noci či dobiehate prácu, ktorú ste kvôli svadobným prípravám odložili? Nerobte to! Vyčerpanosť razantne zníži vašu výkonnosť a časová náročnosť sa výrazne predĺži.

Oveľa lepším riešením je dlhý a kvalitný spánok! Pri dostatočnej regenerácii zvýšite svoju výkonnosť na maximum a doženiete resty oveľa rýchlejšie ďalší deň než sa trápiť unavené v neskorých hodinách a ráno vstávať opäť bez energie a nevyspatá.

Navyše si pri nedostatku spánku koledujete o ťažkosti. Obezita či tmavé kruhy pod očami sú jednými z mála z nich. Pevne veríme, že práve o také neduhy nestojí žiadna nevesta.

Chodíte spať pravidelne, nechávate si dostatočne dlhý čas na spánok, ale nedarí sa vám zaspať? Boj s nespavosťou môžete premôcť aj pravidelnou relaxáciou.

2) Relax

Našli ste niekoľko šikovných cukrárok, ktoré by mohli byť vhodnými adeptkami pre tvorbu vašej svadobnej torty? Výborne! Kandidátky si niekam poznačte, vyhľadajte recenzie, zašlite dopyt a STOP!

Po každej veľkej splnenej (či skoro splnenej) úlohe si dajte dlhú pauzu. Rozhodnutie neunáhlite a nechajte si čas na rozmyslenie. K tomu vám výborne poslúži relaxácia.

Návod je jednoduchý. "Chopte sa" každej činnosti, ktorá vás dokonale zbaví myšlienok na svadobný zhon. Dobrým príkladom je kniha, film, meditácia, šport či pohár dobrého vína s priateľmi.

3) Pomoc

Úloh pribúda stále viac a vy neviete, kam skôr skočiť? Všetko musí byť podľa vašich predstáv a žijete v presvedčení, že nikto iný to nemôže zariadiť miesto vás? Potom žijete v jednom veľkom omyle! :-) 


Iste máte po ruke partnera, svedkov, družičky, maminku či ďalšie kamarátky. Požiadajte každého z nich o pomoc s jednou konkrétnou vecou. Určite vám radi pomôžu s hľadaním. Partner sa môže pozrieť po obrúčkach, svedok po svadobnom aute alebo mamka po šikovndj pekárke, ktorá upečie najlepšie koláče široko ďaleko. Vaši blízki vám tak pomôžu ušetriť veľa času a vy môžete zostať pokojná, pretože konečný výber urobíte aj tak vy s partnerom!  


Za obrovskou výhodou považujeme mať po ruke kamarátku, ktorú čaká v blízkej dobe svadba rovnako ako vás. Odovzdávanie užitočných rád a vzájomná komunikácia je v tomto prípade nenahraditeľná!