Oslávte svetový deň chrbtice ako sa patrí novým matracom

Oslavujete Deň detí, otcov alebo matiek? A viete, že na 16. októbra pripadá svetový deň chrbtice? Skúste sa v tento deň zamyslieť nad tým, čo robíte pre zdravie tej svojej. Ak máte trochu čierne svedomie, ktoré sa už dokonca začína ozývať v podobe bolesti chrbta, zájdite si do špecializovanej predajne pre nový matrac! Alebo aspoň pre anatomický vankúš.

Je vám váš matrac správnu oporou?

Stáva sa vám, že dlho nemôžete zaspať a celú noc sa len prevaľujete? Budíte sa s rozlámaným pocitom a bez energie? Bolí vás niekedy chrbát, či už v šijovej alebo v bedrovej oblasti? A ako starý je váš matrac?

Preležaný matrac z nekvalitného materiálu vášmu zdraviu škodí podobne ako fajčenie alebo nezdravá strava. Aby vaša chrbtica mohla v noci odpočívať, musí zostať v prirodzenej polohe, ktorá má tvar mierne zahnutého písmena S. Takú polohu jej dopraje len kvalitný matrac, ktorý sa jej tvaru dokonale prispôsobí.

Skvelou voľbou pre vašu chrbticu je napríklad matrac z lenivej peny, ktorý:

  • Reaguje na teplo ľudského tela
  • Mení svoj ​​tvar podľa tvaru chrbtice
  • Mäkne v miestach, kde je najväčší tlak
  • Poskytuje rovnomernú oporu

Vďaka uvoľnenej chrbtici si lepšie oddýchnu aj chrbtové svaly. Na preležanom matraci naopak musia po celú noc chrbticu udržiavať aspoň v trochu správnej polohe, takže niektoré z nich sú takmer stále zatnuté.

Problémy so šijou aj bolesť hlavy vyrieši anatomický vankúš

Podobne ako chrbtové svaly fungujú aj šijové svaly. Keď vaša krčná chrbtica nemá v noci dostatočnú oporu, na ktorej by sa mohla uvoľniť, musia ju držať vaše svaly. Potom vás prirodzene z rána bolieva za krkom a počas dňa sa dokonca pridávajú aj bolesti hlavy.

To všetko je dôsledok spánku na obyčajnom vankúši. Zaobstarajte si preto anatomický vankúš, ktorý zvládne vyplniť priestor pod krkom a zaručuje pohodlný spánok ako na chrbte, tak na boku. Nechajte svoju krčnú chrbticu odpočívať! Cez deň ju predsa namáhate až až.