Ako vybrať posteľový rošt?

Pri nákupe nového matraca by ste mali pamätať aj na jeho uloženie a súčasne s ním vybrať aj posteľový rošt. Len vhodne zvolený podklad pod matrac totiž zabezpečí jeho správnu funkčnosť.

Najrozšírenejšie sú lamelové rošty

Pri výbere roštu je nutné zmerať vnútorný rozmer postele, aby ste poznali správny rozmer roštu. V prípade, že kupujete rošt na dvojlôžko širšie ako 140 centimetrov budete potrebovať rošty dva.

Najbežnejšie a medzi zákazníkmi najviac obľúbené sú posteľové rošty vyrobené z pružných drevených lamiel. Líšia sa od seba šírkou, výškou, počtom a uložením - v gumových alebo plastových púzdrach. Komfortnejšie rošty Vám poskytnú aj niečo naviac. V najviac namáhaných oblastiach hrudníka a bedier si môžete nastaviť ich tuhosť podľa svojich požiadaviek. Pre väčšiu stabilitu sú vybrané rošty opatrené zosilneným stredovým popruhom a priečnymi výstužami.

postelový rošt

Vyberte si z našej ponuky

Posteľové rošty vyrábame v Českej republike a vybrať si môžete z niekoľkých kategórií.

Konštrukčne sa delia na rošty pevné, ktoré sú stabilne uložené v ráme, polohovacie a rošty s výklopom.

Niektoré rošty poskytujú až 18 rôznych polôh! Keď budete mať opuchnuté nohy, zvýšite si oblasť nôh, alebo si podoprite chrbát pre príjemné chvíľky s knižkou alebo pri televízii. To všetko ručne či pomocou motorčeka s diaľkovým ovládaním.

Postele s úložnými priestormi vyžadujú výklopné posteľové rošty. Aby ste nemuseli vyvíjať veľkú námahu pri ich dvíhaní, sú vybavené plynokvapalinovými vzperami, ktoré poznáte z piatych dverí automobilu.

polohovaci rost

A prečo potrebujeme rošty?

Rošty významne ovplyvňujú ortopedické vlastnosti matracov, pretože s ich použitím sa matrac oveľa lepšie prispôsobí telu. Platí však pravidlo, že rošt musí odpovedať konkrétnemu typu matraca. Nie každý je totiž vhodný pre všetky typy. Ak si zaobstaráte pružinový matrac, nie je dobré umiestniť ho na polohovateľný rošt, ak ste si vybrali penový matrac, bola by škoda nevyužiť jeho pružnosť na polohovateľnom rošte.

Jedno ale platí pre akékoľvek rošty: posteľové rošty umožňujú dokonalú priedušnosť, čím pomáhajú bojovať proti vzniku plesní a baktérií. Bolo by úplne zbytočné, keby ste si zaobstarali penový matrac s vetracou mriežkou v poťahu, odvetrávacími kanálikmi alebo špeciálnymi prestrihmi a uložili ste ho na pevnú dosku bez možnosti prúdenia vzduchu.

Na dobre zvolenom matraci a odpovedajúcom rošte bude Váš spánok zdravý a kvalitný.