Potýkate sa s prekážkami v posteli? Zbavte sa ich!

Niektorí ľudia trpia prerušovaným spánkom alebo trvá nekonečne dlho, než sa im podarí zažmúriť oči. Nedostatok spánku idúci ruka v ruke s nekvalitným spánkom môžu mať veľmi negatívny dopad na ich zdravie aj na partnerský život. O ktoré prekážky ide a ako ich odstrániť? Čítajte viac!

Vŕzgajúca posteľ

V hlasnej a kvíkajúcej posteli si poriadne rozmyslíte, ako často sa pred zaspávaním pretočíte z jednej strany na druhú. Rozhrkaná posteľ sa stane vašim každonočním nepriateľom. Ak máte ľahší spánok, o "zábavu" máte postarané. Ak máte s partnerom milostné chúťky, o "zábavu" majú postarané susedia. :-)

Riešenie:

Naplánujte si vo voľnej chvíli opravu postele. Majte na pamäti, že musíte zamedziť dotyku dreva na drevo, ktoré spôsobuje ono vŕzganie. Rozskrutkujte posteľ a medzi každý spoj vlepte penovú pásku alebo vyskúšajte starý dobrý trik a namažte spoje tukom.

Domnievate sa, že je posteľ skôr už na odpis? Potom začnite premýšľať o investícii do nového lôžka. S výberom postele príliš neponáhľajte, v pokoji si načítajte informácie a rozhodnite sa, aký typ postele zvolíte.

Odporúčame veľmi obľúbené kontinentálne postele, ktoré vás ohromia nielen kvalitou, ale aj výškou lôžka. Neštandardná výška postele uľahčuje vstávanie z postele. Nedáte na ňu dopustiť napríklad v tehotenstve či pri pohybovej indispozícii.

Nekvalitné lôžkoviny

Mohutná a ťažká perina, pod ktorou sa ťažko nadýchnete a prepotíte pyžamo, nebude asi najšťastnejším riešením predovšetkým v letných mesiacoch. Rovnako tak ani tenká perinka zrejme nikoho nezahreje v zime.

Riešenie:

Skvelým riešením môže byť celoročný set periny a vankúša, ktorý sa prispôsobí požadovanej teplote. Napríklad variantu setu s aloe vera ocenia predovšetkým astmatici či alergici.

Ľudský faktor

Zdieľate posteľ s partnerom? Potom sa môžete stretávať s veľmi častými a známymi problémami ako je chrápanie, hlasné ofukovanie, funenie alebo škrípanie zubami. Niektorí dokážu obohatiť noc aj akrobatickými prvkami ako kopanie, mávanie rukami či rozvaľovanie.

  Riešenie:

Dávajte si pozor na unáhlené rozhodnutia. Oddelené spanie zaraďte na zoznam až ako posledné riešenie. Hlasných prejavov partnera sa pokúste zbaviť pomocou štupľov do uší. Ak sila chrápania nad špuntmi víťazí, potom partnera radšej než mľaskaním pretočte na bok. Nezaberá ani jedna možnosť? Skonzultujte problém s odborníkom a postupujte podľa jeho odporúčaní.