Poznajte silu lucidného snívania - 2. diel

V predchádzajúcom článku sme si vysvetlili, čo lucidné snívanie znamená a aké obrovské výhody predstavuje. Ako ale vedomého snívania dosiahnuť? To si vysvetlíme dnes. Čítajte ďalej!

Trénovanie a príprava na lucidné snívanie

  • Automatizujte myseľ

Začnite si všímať nezrovnalosti medzi realitou a tým, o čom sa vám zdá. Ukazujú hodiny správny čas? Funguje gravitačná sila? Potom teda viete, že pretrvávate v bdelom stave a začnete si tieto maličkosti vedome automatizovať. V priebehu snívania tak ľahšie rozpoznáte, či naozaj spíte či bdiete.

  • Majte pri sebe vedomý predmet kontroly

Vyberte si vec či nakreslený symbol, ktorý budete mať neustále po ruke. Počas dňa na zvolený predmet niekoľkokrát pohliadnite a položte si otázku: "Som hore alebo snívam?"

Pravidelným opakovaním docielite automatizácie zvyku a docielite to, že sa vám raz otázka premietne aj vo sne. Zodpovedne tak môžete spoznať, že ste sa ocitli v lucidnom sne a môžete si začať vymýšľať a bez obmedzenia snívať.

  • Trénujte pamäť

Založte si snový denník a po každom prebudení si sen ihneď zapíšte, aby ste ho nezabudli. Po ďalšom a ďalšom prečítaní o priebehu sne si perfektne precvičíte pamäť.

TIP: Nastavte si budík na skorú rannú hodinu, zhruba po šiestich hodinách spánku. Najviac snov totiž prebieha v REM fáze a vy budete mať po okamžitom prebudení oveľa väčšiu šancu, že si sen zapamätáte a stihnete zapísať.

  • Meditujte

Úplné uvoľnenie tela i mysle dokáže úplne úžasným spôsobom upokojiť a utíšiť hlasné myšlienky. Čím väčšia sústredenosť len na zaspávanie bez okolitých vnemov, tým väčšia pravdepodobnosť, že sa prenesiete do lucidného sna.

Meditujte priamo v posteli a postrážte si, aby ste mali úplný pokoj a pohodlie. Vykážte zo spálne všetky prekážky, ktoré by vás mohli vyrušovať. Hlbokou meditáciou môžete prejsť priamo do lucidného sna.  

  • Obrňte sa trpezlivosťou

Buďte trpezliví! Zvýšenú šancu na osvojenie praktiky lucidného snívania budete mať, keď začnete praktizovať všetky vyššie spomenuté body. Sústreďte sa, vnímajte sa a skôr či neskôr si snívanie podľa svojho scenára zaiste užijete.