Prečo majú matrace anatomické zóny

Koľko má váš matrac anatomických zón? Len jednu? Tak to je málo! Anatomické zóny prispievajú k vášmu pohodliu pri spánku. Niektoré matrace majú tri zóny, iné sedem, alebo dokonca aj sedemnásť zón!

Doprajte odpočinok každej časti svojho tela

Stáva sa vám, že sa ráno prebúdzate s bolesťou v ramenách alebo za krkom? Prevaľujete sa v noci a hľadáte pohodlnú polohu? Je pravdepodobné, že na vine je váš matrac!

Staršie matrace sa rýchlo preležia v miestach, na ktoré pôsobí najväčší tlak. Moderné matrace preto majú anatomické zóny, ktoré sa prispôsobia každej časti tela zvlášť. Zaistia vám tak zdravý a pohodlný spánok.

Každá časť tela si vyžaduje inú tvrdosť matraca, najväčší tlak je v bedrovej oblasti a v oblasti ramien, najmenší potom u chodidiel a hlavy. Výrobcovia matracov to riešia tak, že ložnú plochu rozdelia do niekoľkých zón z rôzne tuhých pien. Najviac zaťažené oblasti sú najtuhšie (kríže, bedrá), ostatné sú mäkšie.

Koľko zón je akurát?

Možno ste sa už stretli s matracom s tromi alebo siedmimi zónami. Ale viete, že si môžete zaobstarať aj matrac rozdelený do sedemnástich zón? A znamená, že čím viac zón, tým viac pohodlia?

Áno aj nie. K zdravému a pohodlnému spánku stačí sedem anatomických zón. Spánok na sedemzónovom matraci by mal vyhovovať aj osobám, ktoré trpia problémami s pohybovým ústrojenstvom.

Ak ale chcete zažiť niečo nové, vyskúšajte dve novinky z našej ponuky! Luxusné matrace Everest a Forest majú sedemnásť anatomických zón, špeciálne ramenné kolísky napomáhajú uvoľneniu ramena v polohách na boku, vysokú vzdušnosť oboch matracov potom zaisťujú vertikálne kanáliky systému AirForce.