Preľstite nočné potenie

Viete, že pri teplých letných nociach vypotíte až liter tekutín. Pýtate sa, kam táto voda všetky zmizne?

Odpoveď znie: do vášho matraca. Kvalitné matrace sa však dokážu s potom vysporiadať, vďaka ich priedušnosti sa ho väčšina odparí, a vaše lôžko tak zostane čisté a svieže.

Matrac chráňte chráničom matraca

Chránič matraca je účinným nástrojom na ochranu matraca pred znečistením aj predĺženie jeho životnosti. Tento ochranný obal zabraňuje prenikaniu nečistôt do matraca a zaisťuje čisté a hygienické prostredie pre zdravý spánok.

Moderný matrac sa vyrába z dostatočne vzdušných materiálov (najpriedušnejšie sú pružinové matrace, ale aj penové alebo latexové). Na cirkuláciu vzduchu je navyše potrebný latkový alebo lamelový rošt.

 

potah

Čo robiť, keď je vám v noci teplo?

Nedobrovoľne prebdelú tropickú noc zažil asi každý. V lete mnohokrát nočné teploty neklesnú pod dvadsať stupňov a vyhriate steny domov ešte o stupeň alebo dva pridávajú.

Zoznámte sa s našimi tipmi, ako sa v noci schladiť:

  • pred spaním si dajte vlažnú sprchu (nie studenú!)
  • spite v bavlnenom oblečení, ktoré nasaje pot
  • pokiaľ je to možné, nechajte cez noc otvorené okno dokorán
  • položte si na nočný stolík misku s ľadom - v prípade núdze v nej namočte vreckovku a dajte si ju na čelo, zátylok alebo zápästie
  • cez deň nejedzte tučné ani sladké jedlá, nepite alkohol ani príliš kofeínových nápojov

A ak spíte na starom preležanom matraci a na pevnom nepriedušnom rošte, kúpte si novú posteľ s lamelovým roštom a moderným priedušným matracom!