Ranné vstávanie nemusí byť nočnou morou, urobte si ho príjemné

Z vyhriatej postele sa ráno nechce nikomu. Napriek tomu pre vás máme niekoľko tipov, ako si ranné vstávanie spríjemniť.

Budík nemusí byť nepriateľ

Budíky nemajú v našej spoločnosti zrovna závideniahodnú pozíciu. Spoliehame na ne a potrebujeme ich, zároveň ich ale úprimne nenávidíme. Často za to môže protivný pípavý zvuk, ktorý oznamuje, že je čas vstávať.

Čo sa týka budíka, máme pre vás dve rady:

  • Zmeňte si melódiu budíka na energetickú pesničku. Keď vás do nového dňa privíta obľúbená hudba miesto protivného pípania, hneď bude svet krajší.
  • Nastavte si budík o 5 minút skôr a po zazvonení len tak ležte a užívajte si vyhriatu posteľ. Takéto vstávanie je oveľa príjemnejšie ako z postele vyraziť tryskom.

S hudbou ide všetko lepšie

Obľúbenú pesničku ale nemusíte počúvať len ako budík. Keď si k všetkým ranným činnostiam pustíte hudbu, budete ich robiť s oveľa väčšou radosťou. Rozhodne je to lepší variant ako ráno počúvať rádio plné správ o politike a dopravných nehodách.

Zostavte si vlastný playlist plný energetických pesničiek, alebo si vyberte niektorý z hotových na internete. Potom už sa stačí pri čistení zubov vlniť do rytmu a spievať si v sprche.

Cvičte, otužujte se a raňajkujte

Ranná sprcha a rozcvička sú totiž tiež súčasťou receptu na pohodové vstávanie. Oboje po nočnom spánku rozprúdia krvný obeh, posilnia imunitu a rozcvička navyše pretiahne stuhnuté svaly. Keď ju budete robiť naozaj poctivo, bolesti chrbta sa vám vyhnú veľkým oblúkom.

Po takých ranných výkonoch si jednoznačne zaslúžite poriadne raňajky. Nie nadarmo sa hovorí, že sú raňajky najdôležitejším jedlom dňa, preto by ste ich nemali podceňovať. Aj počas pracovného týždňa si preto každé ráno nájdite chvíľu na misku ovsených vločiek alebo miešané vajíčka.

Kľúčom k úspechu je kvalitný nočný spánok

Všetky ranné rituály pomôžu s ranným načerpaním energie a optimizmu, pokiaľ sa ale v noci poriadne nevyspíte, k ničomu vám nebudú. K dobrému spánku vám pomôže kvalitný matrac.

Jedine na takom sa nebudete v noci prevaľovať a hľadať tú správnu polohu a ráno vstanete čulí ako rybičky.