Štyri cesty k pohodlnému spánku v jednom unikátnom matraci

Plánujete si s partnerom zaobstarať nové matrace, ale nemôžete sa dohodnúť na ich tuhosti? Nie ste si sami istí, aká tuhosť matraca vám vlastne vyhovuje? Alebo kupujete matrac svojim deťom a chcete, aby im čo najdlhšie vydržal? Nie ste sami. Pre všetky tieto prípady sa hodí matrac Fénix, ktorý vďaka unikátnej konštrukcii ponúka hneď štyri možnosti, ako sa na ňom pohodlne vyspať.

Máte radšej mäkšie alebo tvrdšie matrace? Že neviete? Tak je na čase, aby ste to zistili! Najjednoduchší spôsob je vyskúšať si oddych na rôzne tuhých ložných plochách priamo v predajni matracov. Pre výber správnej tvrdosti matraca zároveň do istej miery platia tieto pravidlá:

  • Ľuďom s nižšou telesnou hmotnosťou a menšou výškou sa zvyčajne lepšie spí na mäkkých matracoch
  • Vyšší a ťažší ľudia zase radšej spia na tvrdších matracoch
  • Tvrdší matrac sa teda viac hodí pre mužov, mäkší zase pre ženy

Čo robiť, keď teda každý z partnerov požaduje inú tuhosť? Nie je nutné kupovať dva rôzne matrace, ktoré sú inak vysoké a vytvorí sa medzi nimi nepríjemný prechod.

Pre túto situáciu sú ideálne partnerské matrace, ktoré majú z každej strany inak tuhú ložnú plochu a stačí ich teda len otočiť.

Matrac Fénix má štyri ložné plochy

Niekto si ale nedokáže vybrať ani z dvoch možností. Tvrdá strana je na neho príliš tvrdá a mäkká zase moc mäkká. Unikátny rodinný matrac Fénix je preto zložený z dvoch rôzne tuhých dielov - správne tuhosti dosiahnete jeho otáčaním v dvoch smeroch:

  • Najmäkšia - červená plocha, pod hlavou viac bielej
  • Mäkšia - biela plocha, pod hlavou viac bielej
  • Tvrdšia - biela plocha, pod hlavou viac červenej
  • Najtvrdšia - červená plocha, pod hlavou viac červenej

Matrac Fénix je vďaka tomu vhodný pre partnerov, ale napríklad aj pre dospievajúce deti, ktoré s pribúdajúcou váhou začnú časom preferovať čím ďalej tvrdší matrac.