Tehotné, nevzdávajte sa komfortného spánku!

Nastávajúce mamičky veľmi dobre vedia, že o pohodlnom a výdatnom spánku si v pokročilej fáze tehotenstva môžu leda tak snívať. K tomu, aby sa tehotná žena cítila dobre a darilo sa aj nenarodenému dieťaťu, je ale dostatok spánku potrebný. V tehotenstve sa teda dvojnásobne oplatí zaobstarať si pohodlný matrac.

Spite na boku a pokojne aj cez deň

Máte v noci pocit, že už neviete, ako si ľahnúť? Cítite sa ako neforemný balvan a všetko vás tlačí? Nekonečné hľadanie pohodlnej polohy k druhej fáze tehotenstva skrátka patrí. Podľa odborníkov je pre vás i pre dieťa najvhodnejší spánok na boku, ideálne na ľavej strane. Spánok na chrbte totiž môže spôsobovať nízky tlak a nevoľnosť.

Ak sa vám nepodarí prespať celú noc, dožeňte to cez deň! Pri popoludňajšom zdriemnutí by ste ale mali dodržiavať určité pravidlá - spite v posteli, zatiahnite závesy, vypnite televíziu a telefón, pred spaním nejedzte ani nepite.

Kúpte si pohodlný matrac

Jednou z príčin vášho nepohodlia v spánku môže byť okrem rastúceho bábätka aj nevhodný matrac.

Na starom preležanom matraci sa vám nikdy dobre spať nebude. Poobzerajte sa teda po matraci, ktorý je vyrobený z kvalitných moderných materiálov, a ktorý sa dokonale prispôsobí všetkým vašim krivkám

  • Matrac Calipo Maxi napríklad kombinuje niekoľko typov špeciálnych pien rôznych tuhostí. 
  • Je obojstranný, môžete si teda vybrať, či budete spať na jeho tvrdšej strane s 3D Rainbow technológiou, alebo mäkšej strane z pamäťovej peny. Alebo môžete obe strany striedať podľa potreby. 
  • Ložná plocha matraca je navyše rozdelená do siedmich anatomických zón, ktoré zaistia pohodlnú polohu každej časti vášho tela. Viac pohodlia vám zaistia aj malé zdravotné vankúšiky, ktoré si môžete dávať medzi kolená (podkoleník) alebo pod brucho. Prikrývky potom voľte priedušné a nie príliš ťažké a hrejivé.