Tipy, ako využiť priestor pod posteľou

Máte doma málo skríň, a hromadia sa vám v byte veci? Skúste využiť priestor, ktorý máte pod posteľou. Stačí si pod ňu zaobstarať veľkú zásuvku, a úložný priestor s kapacitou poriadne veľkej skrine je na svete! Prečítajte si, čo môžete pod posteľou skladovať, a ako sa k týmto veciam ľahko dostať.

Upracte sezónne oblečenie alebo periny do úložných boxov

Niektoré postele sa predávajú s výsuvným úložným priestorom, k iným ho musíte dokúpiť. Ak nechcete, aby posteľ s drevenou zásuvkou pôsobila robustne, vyberte úložný box, ktorý zastrčíte tak, že nebude vidieť!

K dostaniu sú plastové, plátené aj drevené boxy. Dobre vám poslúžia aj obyčajné krabice od topánok alebo od spotrebičov - tie však nebudú mať vychytávky typu koliesok, pevných zámkov alebo veka s kĺbom.

Pre zachovanie dobrého odvetrávania matraca ale priestor pod posteľou úplne neupchajte - kúpte také boxy, ktoré budú mať nad sebou aj okolo seba dosť miesta na to, aby mohol vzduch voľne cirkulovať.

Čo patrí pod posteľ

Do priestoru pod posteľou schovajte veci, ktoré nepoužívate moc často, a inde vám len zaberajú miesto. Cez leto pod posteľ upracte:

  • Zimné bundy, kabáty a teplé svetre
  • Čižmy
  • Nepoužívané periny.

V zime zase pod posteľou môžete mať upratané:

  • Kolieskové korčule
  • Letné topánky
  • Plážové ležadlá

... Skrátka to, čo pár mesiacov nebudete používať, a čo inak zaberá až nepríjemne veľa miesta užitočnejším veciam.

Kúpte si výklopné lamelové rošty

Chcete mať k úložnému priestoru pod posteľou lepší prístup? Kúpte si do postele namiesto obyčajných roštov výklopné lamelové rošty. Ťažké úložné zásuvky alebo boxy potom nebudete musieť vysúvať, ale dostanete sa k nim pohodlne z vrchu.

  • Lamelový rošt Double Praktik B má takzvané plynokvapalinové vzpery, vďaka ktorým ho veľmi ľahko zdvihnete. Vyklápa sa z bočnej strany po celej dĺžke.
  • Polohovateľný rošt Double Praktik Nvýklopnú časť pod hlavou a pod nohami. Hodí sa teda na odpočinok v posteli aj pre osoby so zdravotnými problémami. Vyberte si z trinástich polôh hlavy až piatich polôh nôh, ktoré istia bezpečné kovania. Vzpery vám potom pomôžu zdvihnúť časť pod nohami tak, aby ste sa pohodlne dostali k úložnému priestoru.

Výklopné rošty dobre využijete, ak máte tak malý byt, že priestor pod posteľou je vaším najväčším úložným priestorom. Potom do neho môžete dať takmer všetko, od kníh cez uteráky až po fotoalbumy.