Veľkosť matraca ovplyvňuje kvalitu spánku. Aký rozmer vybrať?

Práve veľkosť matraca hrá veľkú rolu v tom, či sa vyspíte pohodlne. Lenže ľudia obvykle veľkosť postele neprispôsobujú svojej výške. A to je chyba. V krátkej posteli s nedostatočne dlhým matracom sa totiž dobre nevyspíte nikdy.

Vhodný rozmer matraca ovplyvňuje vaša výška

Keď sa rozhodujete pre nový matrac, majte na pamäti, že správne rozmery matraca hrajú zásadnú úlohu vo vašom spánku a celkovom pohodlí. Výška človeka je jedným z hlavných faktorov, ktorý by mal ovplyvňovať voľbu správnych rozmerov matraca.

Odporúča sa, aby matrac bol aspoň o 20 centimetrov dlhší ako vaša výška.

Osoba, ktorá meria 178 centimetrov, by preto mala siahnuť po matraci minimálne 200 centimetrov dlhom.

Osoba, ktorá meria viac ako 180 centimetrov, by preto mala zvážiť obstaranie predĺženého matraca s dĺžkou 210 cm.

 velikost matrace

 

Odporúčaná šírka matraca je 90 centimetrov. Ak kupujete matrac pre páry, nenechajte sa zlákať tým, že nepotrebujete toľko miesta. Doprajte si dostatok priestoru na spánok a vždy kupujte dvojmatrac široký minimálne 180 centimetrov.

Optimálna výška matraca je potom minimálne 18 centimetrov. Presné číslo závisí od vašej váhy. Čím viac kíl máte, tým vyšší matrac potrebujete.

Dlháni ocenia matrac na mieru

Pretože v posteli trávite približne tretinu svojho života, oplatí sa do neho investovať. Ak ste teda teraz zistili, že máte malú posteľ aj matrac, odporúčame vám ich vymeniť za väčšie, ktoré pre vás budú dostačujúce.

Zúfať nemusíte ani v prípade, že ste vyšší a nevystačíte si so štandardne predávanými rozmermi postelí a matracov. Jednoducho si ich nechajte vyrobiť na mieru.

Ak hľadáte inšpiráciu v tom, aký matrac vybrať, pozrite sa na naše aktuálne najpredávanejšie matrace. Zaobstaráte ich za výhodnú cenu a v rozmeroch, ktoré si zvolíte.