Vianoce s bábätkom: užite si ich naplno a v pokoji

Prvé Vianoce s bábätkom sú jedinečné. Aby ste si ich naozaj užili, dobre sa na ne pripravte. Máme pre vás niekoľko tipov.

Je tak trochu verejným tajomstvom, že prvé Vianoce si užijú viac rodičia než bábätko. Hlavne maminky preto chcú, aby bolo všetko perfektné. V honbe za dokonalosťou ale môžu zabudnúť na pár dôležitých vecí.

Bábätko do jedného roka ešte tak nevníma prostredie, omnoho viac mu záleží na atmosfére. Cíti zo svojich rodičov pokoj, radosť alebo naopak stres. Zamerajte sa preto na skutočnú podstatu Vianoc a snažte sa užiť si ich v pokoji a pohode. Bábätku nebude vadiť, že ste nestihli vyleštiť kachličky v kúpeľni.

Menej je viac


Zjednodušte vianočné prípravy na minimum a obmedzte tiež počet návštev. Ideálnym riešením je pozvať všetkých blízkych na jedno popoludnie k vám a inak sa venovať iba bábätku. Nebuďte tiež sklamaní, ak bábätko celý Štedrý večer prespí. Už len vedomie, že je s vami, urobí vaše Vianoce kúzelné.

S darčekmi to tiež nepreháňajte. Bábätko si ich ešte samo nerozbalí a ocení skôr baliaci papier. Z veľkého množstva darčekov je naviac zmätené a nevie, na čo sa sústrediť viac. Pokiaľ vás babičky a tetičky zavalili hromadami balíčkov, radšej ich bábätku dávajte postupne.

Bezpečnosť predovšetkým


K Vianociam síce patria sviečky, ale s príchodom bábätka sa im radšej vyhnite. Môže sa totiž stať, že odbehnete za plačúcim bábätkom, zabudnete na zapálený adventný veniec a miesto vianočných príprav potom budete hasiť stôl.

Bábätku určite doprajte radosť z šuštiacich papierov a blýskavých ozdôb, pri hre na neho ale vždy dohliadajte.

Čo bábätko poteší?


Bábätku sa určite budú páčiť svietiace a blikajúce dekorácie. Kúpte napríklad vianočnú reťaz, ktorá mení farby a nezabudnite na prskavky. Jedinečným zážitkom bude tiež živý kapor vo vani.

Bábätko ale potešia predovšetkým usmievaví a spokojní rodičia, ktorí mu budú venovať dostatok pozornosti. Aby ste si teda mohli Vianoce náležite užiť, potrebujete sa dobre vyspať. Čo teda sebe i dieťatku nadeliť pod stromček nové matrace