Zdravotnícke matrace Tropico

Zdravotnícke matrace Tropico tvoria špeciálnu skupinu matracov. Ich použitý materiál, navrhnutie a konštrukcia zabraňujú vzniku dekubitov (preležanín).

 

Sú určené predovšetkým pre dlhodobo ležiacich pacientov alebo tých, ktorí sú ich výskytom ohrození. Používajú sa v nemocniciach, ústavoch alebo aj v domácom liečení. Boli klinicky testované a majú ES Prehlásenie o zhode (logo CE). Aby mohli byť označené ako "antidekubitné", musia spĺňať vysoké štandardy.

Naše výrobky, matrace Tropico, sú zdravotníckym prostriedkom. Zdravotné hľadisko našich výrobkov bolo pre nás vždy prioritou. Naše výrobky už od začiatku testujeme podľa rôznych kritérií, dôležitých pre kvalitu spánku a zdravie. Všetky použité vstupné materiály spĺňajú certifikát Öko-Tex Standard 100 (európsky štandard zdravotnej nezávadnosti).

V roku 2020 boli naše výrobky označené zeleným logom s krížikom zaregistrované v registri zdravotníckych pomôcok. To znamená, že antidekubitné matrace TROPICO môžu byť použité pri liečbe pacientov vo všetkých štátoch EÚ.

Významným partnerom v priebehu registrácie nám bola Fakultná nemocnica Hradec Králové, ktorá je oprávnená v súlade s legislatívou vykonať hodnotenie našich výrobkov. Spolupráca s odborníkmi zo zdravotníctva nám priniesla veľa dôležitých poznatkov, týkajúcich sa fungovania ľudského tela a požiadaviek na konštrukciu zdravotníckych matracov.

Matrace sú koncipované ako antidekubitné - s rôznymi stupňami prevencie vzniku dekubitov čiže preležaniu. Pre bežného užívateľa to znamená, že matrac na telo "netlačí" a umožňuje cirkuláciu krvi v tkanivách. Prináša dokonalú relaxáciu, nedochádza k preležaniu a u dlhodobo ležiacich osôb predchádza vzniku preležanín.

Všetky matrace, registrované ako zdravotnícka pomôcka podliehajú povinnosti povýrobného sledovania a vyhodnocovania. Naše výrobky sú testované a sledované vo Fakultnej nemocnici v Hradci Králové a Hamzovej odbornej liečebni pre deti a dospelých v Luži v Košumberku.

 

 zdravotnicke

Vaše ohlasy

Keď premýšľame o inováciách zdravotných matracov, recenzie nám poradia, čo vylepšiť a na čo sa zamerať. Chceme, aby sa zdravotné matrace Tropico stali prospešnými pomocníkmi aj komfortnou súčasťou Vašich domovov. Ďakujeme za všetky názory, ktoré si veľmi vážime. Pre Váš spokojný spánok na matracoch Tropico urobíme všetko, čo je v našich silách.

Miroslava

Odporúča produkt

Matrac je tvrdší ako som myslela. Ale spí sa na ňom dobre. Podopiera chrbát a pekne sa aj vyspím na chrbte bez toho aby som mala pocit, že sa zabáram a aj na boku hlavne netlačí do ramien. Ten pocit som mala u iných matracov. Vybrala som si ho zo zdravotných dôvodov a neľutujem. Cena zodpovedá výrobku. Myslím, že je vhodný pre všetkých, aj deťom sa na ňom dobre spí. A ďakujem za konzultáciu od výrobcu.

Zdravotnícky matrac SPIRIT Superior TRIUMPH 

Jana

Odporúča produkt

Konečne som objavila matrace na polohovacie rošty, ktoré nám zatiaľ vyhovujú. A hlavne super vlastnosť pre moje choré ramená.

Zdravotnícky matrac Super Fox Visco 

Viera

Odporúča produkt

Vysoký matrac, pre niekoho možno trošku tvrdší, ale ja som s ním maximálne spokojná, konečne ráno nevstávam s boľavým chrbtom. Je možnosť si objednať s vystužením .. matrac sa pri vstávaní neprepadá a lepšie sa z neho vstáva.

Zdravotnícky matrac Tropico GUARD ANTIBACTERIAL