Zoznámte sa: technológie, aplikácie a chytré zariadenia pre lepší spánok

Na čo používate svoj chytrý telefón? Na telefonovanie? Na posielanie emailov? Alebo fotenie? A viete, že vám pomôže aj s vaším spánkom?

Prečítajte si, aké mobilné aplikácie sa starajú o kvalitný spánok, a čo ďalšieho zo sveta technologických noviniek si môžete zaobstarať do spálne.

Stiahnite si váš zdravší spánok do mobilu

Aplikácie pre mobilný telefón sú hravé, zábavné, ale veľakrát aj veľmi užitočné. Predstavujeme vám tri z nich, vďaka ktorým budete mať lepší prehľad o vašom spánku. Stačí položiť telefón na posteľ a ráno sa pozrieť na prehľadný graf spánkovej aktivity.

  • Sleep as Android - zaspávajte a zobúdzajte sa za zvukov prírody
  • Sleep Cycle - na základe analýzy spánkových dát vám aplikácia ráno odporučí, čo robiť lepšie
  • Sleep Better - zistite, ktoré faktory ovplyvňujú kvalitu vášho spánku

Všetky tri aplikácie vás dokážu zobudiť vo chvíli, keď je váš spánok najľahší. Nepreruší teda vaše sny, tie totiž prebiehajú v takzvanom REM spánku. Vstávanie vám už nebude vadiť tak ako predtým!

Vyskúšajte šikovný náramok alebo krabičku

Nie ste fanúšik mobilných aplikácií? Tak vyskúšajte iné technologické novinky na trhu!

  • Náramok Jawbone - sleduje vašu celodennú aktivitu a odporúčania, čo robiť inak
  • Systém Fitbit One - monitoruje vaše telo a poskytuje prehľadnú analýzu

Ďalšiu novinku pripravuje spoločnosť Nintendo, podobne ako vyššie popísané prístroje sa pokúsi sledovať vaše telo, aby mu poradilo, ako lepšie odpočívať a spať.

Pomocou týchto vychytávok zistíte napríklad to, ako rýchlo zaspávate alebo koľko hodín trávite hlbokým spánkom. Ich funkcia je teda podobná ako u mobilných aplikácií, ale navyše po celý deň monitorujú vašu srdcovú aktivitu a možno vďaka nim včas odhalíte aj vážnejšie choroby.

Zapáčilo sa vám niečo? Čo nejde stiahnuť zadarmo, vám možno donesie Ježiško!