Tropico

Tropico Continental

Naozajstná kontinentálna posteľ na spánok bez kompromisov. Posteľ nemá úložný priestor – všetko, od základne až po vrchný matrac, je podriadené zdravému spánku.

Kontinentálna posteľ znamená predovšetkým pohodlie. Sú to prakticky 3 perfektne vyladené matrace nad sebou zasadené v masívnom drevenom ráme a potiahnuté prvotriednou látkou s voliteľným dezénom. Inými slovami sú to luxusné vysoké kontinentálne lôžka strednej tuhosti a veľkej variability.

Kontinentálne postele ponúkajú pohodlie, odolnosť a účelnosť. Vďaka tomu ich nájdete aj v 4 a 5 hviezdičkových hoteloch po celom svete. Sú známe tiež ako postele box- spring , box- bed , americké postele atď.

Posteľ je dodávaná ako kompletný spánkový systém a nie je nutné dokupovať matrac ani rošt. Čelo a poťahovú látku si vyberiete podľa svojho vkusu alebo dizajnu vašej spálne. Rám boxov je vyrobený z lamina a veľkoplošných materiálov na báze dreva.

Voliteľný vrchný matrac ( topper ) na jemné doladenie podľa vašich spánkových preferencií. Voliteľné nožičky (výšky 15 alebo 10 cm) ponúkajú možnosť prispôsobiť si posteľ podľa vášho interiéru. Posteľ nemá úložný priestor, ale ako doplnok môžete zakúpiť Otoman v rovnakej poťahovej látke ako posteľ. Jedná sa o úložný priestor so sedákom s vyklápaním z dlhšej strany.

NOSNOSŤ:

Odporúčaná nosnosť postele max. 300 kg/celá posteľ, resp. max 150 kg / osoba (polovica lôžka).

AKO BUDE VYSOKÁ?

Výška je 67 cm (nožičky 15 cm), resp. 62 cm (nožičky 10 cm). Výška je vrátane vrchného matraca ( toppera ).

MÔŽE VÁS ZAUJÍMAŤ

Luxusná výška spania 62-67 cm podľa výšky nožičiek. Uľahčí vstávanie a zaistí príjemnú spánkovú klímu.

Čo je vo vnútri?

Topper (vrchný matrac/prístelka)

Umocňuje nezameniteľný pocit komfortu a zážitok z hlbokého spánku na kontinentálnych posteliach. Všetky toppery majú prešívané dvojdielne poťahy s klimatizačnou vrstvou dutých vlákien. Prateľnosť na 60 °C. 

Hlavný (nosný) matrac – pružina POCKET

Luxusný taštičkový matrac strednej tuhosti. Jednotlivé pružiny sú uložené v textilných puzdrách. Každá pružina reaguje samostatne, čím je zaistené perfektné rozloženie tlaku, efektívna podpora chrbtice a optimálne uvoľnenie svalstva pri všetkých režimoch spánku (na boku, na chrbte, ...). Rozdelená je do 7 zón s rozdielnou tuhosťou a dynamikou.

Základňa (spodný matrac) - pružina BONELL

Systém pružín Bonell so strednou tuhosťou konštrukcie a hrúbkou drôtu 2,4 mm pri štyroch závitoch pružiny. Ideálne roznášajú tlak absorbovaný nosným zónovým matracom. Zároveň dodávajú celej konštrukcii prirodzenú tuhosť, odrazovú pružnosť, spolu so vzdušnosťou a dlhou životnosťou. Nosný rám základne tvorí robustná drevená konštrukcia z masívneho dreva.  

Základňa a hlavný matrac sú na hornej strane vybavené protišmykovou textíliou - ANTISPLIP.

Gumové segmenty na povrchu bránia pohybu jednotlivých vrstiev a konštrukcia je tak veľmi stabilná.

Správnu podporu celého tela zaisťujú zóny tuhosti, začlenené do konštrukcie postele.

Na garanciu spánkového komfortu a najvyššej možnej podpory chrbtice vo všetkých polohách tela vyžadujte kontinentálnu posteľ vždy ako celok.

 

 

                                                                                                                                                                TRCC_prurez_vizualizace

 

MODULÁRNE ČELÁ

Zostavte si posteľ podľa vlastných snov a fantázie. Čelo určuje vzhľad postele. Vyberte si sebavedomé čelo s hlbokým čalúnením či jemné čelo v severskom štýle. Vylaďte si spálňu podľa vášho štýlu. Základom je robustný rám z masívneho dreva, ktoré zaistí stabilitu celej konštrukcie postele. Rám je remeselne očalúnený kvalitnou čalúnnickou látkou podľa vášho výberu (výber látok nájdete vo vzorkovnici u vášho predajcu). Čelo je konštruované tak, aby bolo kompatibilné s akoukoľvek základňou Tropico . Podľa typu základne je možnosť 2 typov uchytenia.

Tropico Continental

Čelo je pripevnené pomocou 4 skrutiek. Montáž je vykonávaná zo zadnej strany čela. Pomocou praktického zipsu na zadnom zakrytí čela sa ľahko dostanete k vnútornému rámu čela.  

Čelá sú v štandardnom prevedení 121–123 cm vysoké (podľa typu). V prípade výberu doplnkovej lišty je výška čela o 2 cm vyššia. Štandardná šírka čela je o 16–19 cm (podľa typu) väčšia než je ložná plocha (celková šírka základne závisí od hrúbky bočníc). Myslíme na detail - výrez v spodnej časti čela na možnosť prisunutia čela až k stene aj v miestnostiach s podlahovými lištami. Lištu je možné za príplatok objednať len pri niektorých modeloch čiel. Uchytenie čela pri všetkých variantoch základne Demont ( Classic, Double, Decor ) pomocou „L“ kovania. Montáž čela pomocou 4 skrutiek zo zadnej strany čela pri modeloch Tropico Continental a Box variantov a Box Classic .

SHERWOOD

Nadčasové tradičné čalúnené čelo prešité v tvare kociek s priznanými zámikmi (ozdobnými prešitými záhybmi v látke). Čelo je možné doplniť praktickou lištou z masívu alebo laminátu na hornej ploche. Jedná sa o dizajnový prvok, ktorý zároveň chráni vrchnú časť čela a umožní ľahkú údržbu. Čelo je v štandardnom prevedení 121 cm vysoké a 12 cm hlboké. Šírka je o 16 cm (8 cm na každej strane) väčšia, než je ložná plocha. (Rozmer čela pre lôžko široké 180 cm je 196 x 121 x 12 cm)

 Celo_Sherwood_matracetropico

HEREFORD

Jednoduché minimalistické čalúnené čelo s vtiahnutými gombíkmi potiahnuté totožnou čalúnenou látkou. Čelo je možné doplniť praktickou lištou z masívu alebo laminátu na hornej ploche. Jedná sa o dizajnový prvok, ktorý zároveň chráni vrchnú časť čela a umožní ľahkú údržbu. Čelo je v štandardnom prevedení 121 cm vysoké a 12 cm hlboké. Šírka je o 16 cm (8 cm na každej strane) väčšia než je ložná plocha. (Rozmer čela pre lôžko široké 180 cm je 196 x 121 x 12 cm)
Celo_Hereford_matracetropico

CHESTER

Romantické čalúnené čelo vo francúzskom štýle s prešitím v tvare kosoštvorcov s priznanými zámikmi. Čelo je možné doplniť praktickou lištou z masívu alebo laminátu na hornej ploche. Ide o dizajnový prvok, ktorý zároveň chráni vrchnú časť čela a umožní ľahkú údržbu. Čelo je v štandardnom prevedení 121 cm vysoké a 12 cm hlboké. Šírka je o 16 cm (8 cm na každej strane) väčšia než je ložná plocha. (Rozmer čela pre lôžko široké 180cm je 196 x 121 x 12 cm)

 

Celo_Chester_matracetropico

 

EDINBURGH

Mäkké a plastické čelo s „hlbokým čalúnením“ s horizontálnym aj vertikálnym členením v obdĺžnikovom tvare. Vďaka samostatne očalúneným doskám v obvodovom rámčeku je veľmi plastické a efektné. Čelo nie je možné doplniť lištou.

Čelo je v štandardnom prevedení 123 cm vysoké a 12 cm hlboké. Šírka je o 19 cm (9,5 cm na každej strane) väčšia než je ložná plocha. (Rozmer čela pre lôžko široké 180cm je 199 x 123 x 12 cm)

trcc_continental_edinburg

 

LINCOLN

Zaoblené čelo v „americkom“ štýle s efektnými vtiahnutými kovovými sponami v tvare valčeka. Čelo nie je možné doplniť lištou. Čelo je v štandardnom prevedení 121 cm vysoké a 12 cm hlboké.

Šírka je o 16 cm (8 cm na každej strane) väčšia než je ložná plocha. (Rozmer čela pre lôžko široké 180 cm je 196 x 121 x 12 cm)

Celo_Lincoln_matracetropico

WATFORD

Moderné čelo s „hlbokým čalúnením“ s horizontálnym členením. Vďaka samostatne očalúneným doskám v obvodovom rámčeku pôsobí výrazným plastickým dojmom. Čelo nie je možné doplniť lištou.

Čelo je v štandardnom prevedení 123 cm vysoké a 12 cm hlboké. Šírka je o 19 cm (9,5 cm na každej strane) väčšia než je ložná plocha. (Rozmer čela pre lôžko široké 180 cm je 199 x 123 x 12 cm)
Celo_Watford_matracetropico

WELLS

Zaoblené čalúnené čelo s „falošným“ dvojitým prešitím nití v kontrastnej farbe v tvare kociek s vtiahnutými rohmi. Sámky sú všité dovnútra. Čelo nie je možné doplniť lištou. Čelo je v štandardnom prevedení 121 cm vysoké a 12 cm hlboké.

Šírka je o 16 cm (8 cm na každej strane) väčšia než je ložná plocha. (Rozmer čela pre lôžko široké 180 cm je 196 x 121 x 12 cm)

 

Celo_Wells_matracetropico

STRATFORD

Rafinovane prepracované čelo s jemným rastrom kociek s vtiahnutými rohmi. Zámiky sú všité dovnútra. Čelo je možné doplniť praktickou lištou z masívu alebo laminátu na hornej ploche. Ide o dizajnový prvok,

ktorý zároveň chráni vrchnú časť čela a umožní ľahkú údržbu. Čelo je v štandardnom prevedení 121 cm vysoké a 12 cm hlboké. Šírka je o 16 cm (8 cm na každej strane) väčšia než je ložná plocha. (Rozmer čela pre lôžko široké 180 cm je 196 x 121 x 12 cm)

 Celo_Stratford_matracetropico

 

Varianty a ceny:

Cenník si stiahnite TU.

Aktuálny výber čalúnnických látok nájdete vo vzorkovnici u vášho predajcu.

Ohodnoťte tento produkt
Páči sa vám tento produkt? Podeľte sa s ostatnými: