210 cm a viac: Atypické rozmery matracov sú stále obľúbenejšie

Viete, koľko centimetrov meria váš matrac? A nestáva sa vám niekedy, že by ste potrebovali, aby bol dlhší? Väčšina ľudí má doma posteľ aj matrac v dĺžke 200 cm. To ale obzvlášť vyšším jedincom mnohokrát nestačí. Stúpa preto obľuba atypických rozmerov postelí aj matracov, teda 210 cm a viac.

Máte v posteli dosť miesta?

Pohodlie je pre kvalitu spánku veľmi dôležité. Keď sa v noci niekoľkokrát prebudíte s chodidlami visiacimi voľne vo vzduchu, ráno sa príliš oddýchnuto cítiť nebudete. Matrac by mal byť dostatočne dlhý, ale aj široký. A koľko centimetrov je akurát?

  • Minimálnu dĺžku matraca získate tak, že ku svojej výške pripočítate 20 cm (človek, ktorý meria 190 cm, sa teda pohodlne vyspí na matraci s minimálnou dĺžkou 210 cm)
  • Šírka matraca sa obvykle pohybuje okolo 90 cm, pre silnejšieho jedinca je lepšie ešte 10 alebo 20 cm pridať

Zvážiť musíte aj to, koľko máte pod hlavou vankúšov. Veľký vankúš u čela postele totiž vaše miesto na spanie tiež obmedzuje. Väčší matrac sa potom hodí aj pre ľudí, ktorým sa zdajú živé sny, a v noci sa veľa prevaľujú.

Doprajte si posteľ aj matrac na mieru!

Neobmedzujte sa ponukou bežných reťazcov s nábytkom. Kúpte si takú posteľ, do ktorej sa budete každý večer tešiť, a z ktorej budete každé ráno vstávať plní energie. Stačí osloviť zručného stolára alebo nábytkársku firmu.

Výroba matraca s atypickými rozmermi tiež nie je žiadny problém. Špecializovaný predajca matracov vám ochotne splní akékoľvek želanie. Miesto klasických rozmerov 80x200 cm si teda môžete zaobstarať potrebný matrac s veľkosťou 120x220 cm. Na ňom sa vyspíte pohodlne, či už sa vám bude snívať čokoľvek!