3 jesenné tipy pre lepší spánok vo vašej spálni!

Nenechajte sa odradiť chladnou jeseňou! Stačí si zaobstarať pár doplnkov do spálne a budete každé ráno vstávať s úsmevom na perách.

Jesenné obdobie má mnoho ľudí spojené s chladnými a daždivými dňami. Zabúdajú tak dosť často na krásu jasných farieb, ktoré jeseň prináša. Pozrite sa na pár trikov, ktoré vám pomôžu vyčariť romantickú atmosféru jesene aj vo vašej spálni.

1. OBLIEČKY

Správny výber obliečok urobí v spálni divy. Stačí, keď si posteľ prezlečiete do obliečok v hrejivých farbách. Správna kombinácia farieb vytvorí v spálni veľmi príjemnú atmosféru.   Nechajte sa inšpirovať napríklad farbou opadaného lístia a vyskúšajte kombináciu hnedej a žltej farby. Skvelou voľbou môžu byť obojstranné obliečky, kedy na každej strane bude dominovať jedna z farieb.

Ranný úsmev na perách vám nevykúzli iba štýl spálne, ale predovšetkým pohodlie, ktoré vám posteľ dokáže ponúknuť. Na to rozhodne nezabúdajte! Po noci strávenej prevaľovaním na nekvalitnom matraci a s prikrývkou, pod ktorú vám bolo celú noc chladno? V tom prípade sa asi veľmi usmievať nebudete aj keby obliečky boli akokoľvek krásne.

Porozmýšľajte, či nie je na čase zaobstarať pohodlný matrac, ktorý sa postará o kvalitu vášho spánku a zvážte tiež hrejivú prikrývku s vankúšom.

2. KOBEREC

Máte v spálni koberec alebo podlahové kúrenie? Gratulujeme! V tom prípade sa vás strasti studenej podlahy netýkajú.

Ako ale vyzerajú rána u jedincov, ktorí vylezú spod periny a prvé čoho sa musíte dotknúť je studená podlaha? Zrejme budete súhlasiť s tým, že to nie je práve príjemný pocit.

Skúste si predstaviť, že vašu posteľ na zemi objíma "huňatý" koberček. Ak sa budete môcť ráno dotknúť nohami teplého a príjemného materiálu, bude sa vám vstávať oveľa príjemnejšie. Koberček navyše poslúži ako krásny dekoračný prvok.

3. KVETINY

Izbové rastliny v spálni vykúzlia veľmi romantickú atmosféru. Vyberajte najlepšie dekoratívne rastliny, ktoré sú nenáročné na údržbu.

Napríklad rastlina aloe vera je pre spálňu ako stvorená. Táto trvalka svojím vzhľadom pripomína kaktus a listy sú poskladané zaujímavo do tvaru hviezdice. Aloe vera v jesennom období zalievajte primerane, zhruba dvakrát týždenne. Pôdu nechajte dostatočne preschnúť, aby rastlina neuhnila.

Pozor! Starostlivosť o kvety sa v jesenných dňoch úplne líši od letného obdobia. Nezabudnite sa poradiť s predajcom, ako sa o jednotlivé rastliny starať.