4 najčastejšie problémy v spálni a ich riešenie

Čítate všetky tie články o dokonalom usporiadaní spálne a napadá vás, že je to síce veľmi pekné, ale u vás doma nemožné, pretože sa vám tam nezmestí ani nočný stolík? Verte, že vyriešiť sa dá všetko.

Dali sme dokopy 4 najčastejší architektonické a dizajnové problémy slovenských spální a pridali k nim osvedčené riešenia. Čítajte a inšpirujte sa - leto je ideálna doba pre interiérové úpravy.

Problém č. 1: V spálni je málo svetla

Dôvodom môže byť malé okno, nevhodná orientácia alebo napríklad stromy vedľa domu. Nie je to ale dôležité. Dôležité je, že pre kvalitný spánok je zásadné ticho a tma. V spálni by ste rovnako nemali robiť nič iné než spať, preto sa malým oknom netrápte.

Namiesto roliet alebo žalúzií ale vyberte ľahšie závesy zo svetlej látky, ktoré dovnútra vpustia aspoň časť ranného svetla. Kúpte si tiež kvalitné lampičky a ďalšie svetlá.

Problém č. 2: Nie je miesto na nočný stolík

Nočný stolík je priestor pre položenie rozčítané knihy, budíka a pohára s vodou. Ak ho nemáte, hrozí, že na všetko vyššie uvedené rozospatí šliapnete. O upratovaní ani nehovoríme. Lenže čo ak sa vám nočný stolík vedľa postele jednoducho nezmestí?

Rozhodne neodporúčame policu nad posteľou. Budete mať pocit, že na vás každú chvíľu spadne a poriadne si neodpočiniete. Oveľa lepšie je odsunutie čela postele od steny a inštalácie aspoň 10 cm širokej poličky medzi čelo a múr. Polička tak nebude nad hlavou, ale za ňou.

Problém č. 3: Okolo postele je málo miesta

Ide o podobný problém ako s miestom na nočný stolík. V tomto prípade pomôže buď prestavanie spálne alebo obstaranie novej postele. Kúpte si menšiu s úložným priestorom a spojte nákup s generálnym upratovaním.

Vyhádžte nepotrebné veci a možno zistíte, že sa vám náhradné periny a obliečky vojdú do postele a vy môžete zo spálne vyhodiť starú komodu. Hneď tak získate miesto naviac.

Problém č. 4: Mám v spálni neporiadok

Na tento problém väčšinou pomáha vysávač a handra. Ale žarty bokom. Ak máte v spálni neporiadok, je to väčšinou príznakom toho, že v nej máte príliš veľa vecí. Plyšové hračky, dekoračné predmety a ďalšie veci väčšinou len chytajú prach, preto ich niekam uložte alebo ešte lepšie vyhoďte.

Zbavíte sa tak prachu, roztočov i zdroja svojho podráždenia pri vstupe do miesta odpočinku. V spálni platí, že menej je viac. Majte v nej preto minimum vecí a radšej investujte do kvalitného vybavenia, ako sú posteľ, matrac, vankúše a periny.