Doprajte deťom zimné radovánky!

Už je to celkom dlho, keď mali deti príležitosť spoznať Vianoce na snehu. O sánkovaní, bobovaní či jazde na lopate bohužiaľ môžu zatiaľ len snívať. Vymysleli sme pre vás niekoľko tipov, ako deti zabaviť cez Vianoce, trebárs aj bez snehu. Čítajte viac!

Spomínate si ešte na kúzlo zasnežených Vianoc? Ako deti sme si mohli užívať veľa snehu. Stavali sme snehuliakov, guľovali sa a zjazdili sme zasnežené kopce, pokojne a bez problémov aj na igelitovej taške. Dnešné deti pomaly ani zimu "v bielom kabáte" nepoznajú. Napriek tomu nenechajte deti vysedávať doma a doprajte im menšie zimné dobrodružstvo.

Korčuľovanie

Korčuľovanie je deťmi veľmi obľúbeným a zábavným zimným športom. Veľkou výhodou je, že sa nemusíte každý večer modliť, nech konečne ten rybník na kraji dediny zamrzne. Dnešné technológie umožnia korčuľovanie ako na zimných štadiónoch, tak napríklad aj na námestí v centre mesta. Nemajú deti korčule na ľad? Nadeľte im ich ako vianočný darček ​​pod stromček.

Vianočná prechádzka

  Celoročné prechádzky pôsobia snáď na každého človeka pozitívne a relaxačne. Avšak dlhá prechádzka počas vianočných sviatkov má pre deti oveľa viac očarujúci a radostnejší efekt. Môžete spoločne obdivovať krásne vyzdobené záhrady okolitých domov, baviť sa počítaním vianočných stromčekov v oknách alebo deťom rozprávať o vianočných tradíciách.

Výlet na hory

Pozreli ste už všetky možné rozprávky a návštevu celej rodiny máte tiež za sebou? Potom deti prekvapte a urobte si napríklad celodenný rodinný výlet na hory, kde sa drží sneh. Nemusíte sa vyšplhať práve na najvyšší vrchol. Cieľom je užiť si čo najviac zábavy v snehu. Veď obrovská a úprimná radosť v detských očiach je na nezaplatenie!

Či už si zvolíte jednu možnosť alebo rovno všetky tri, deti budú v každom prípade určite nadšené a po aktívnom a zábavnom dni príjemne unavené. K ich príjemnému a dlhému sneniu im teraz chýbať nič nebude.

Mýlime sa a vaše deti sa aj napriek tomu v noci bezdôvodne budia? V tom prípade je na mieste skontrolovať, v akom stave sa nachádza posteľ malého nocľažníka. Skontrolujte všetko. Má vhodný a pohodlný matrac? Má dostatočne silnú prikrývku a nebudí sa náhodou zimou? Príčiny môžu byť rôzne. Spýtajte sa detí a skúste spoločne prísť na najlepšie riešenie.